Když nemáte žádnou založenou keš, tak protože nemáte žádnou keš založenou. A pokud ji založenou máte, tak protože se mu prostě nelíbí. Občas ale slyšíme o tom, že kačer nemá tušení, kde by měl keš založit. Že všechna zajímavá místa jsou již zabraná a mysterky "o ničem" s finálkou kdekoliv zakládat nebude. Pojďmě se tedy na ta stále volná místa podívat.

1, Hřbitov Loučná - N 50° 45.777 E 015° 10.215 O neudržovaném hřbitově v Jindřichově ví spousta lidí. Něco podobného však můžeme najít i celkem nedaleko - v Loučné. Zdejší hřbitov však není příliš blízko silnice a ani od ní není vidět. Od autobusové zastávky Modrý Dunaj se vydáme po místní silničce východně a na nejbližší křižovatce pokračujeme stejným směrem do kopce po pěšince lemované stromy. Na hřbitově se již hodně dlouho nepohřbívá, avšak příliš zpustlý není. Uprostřed hřbitova stále stojí původní velký kříž a na východní straně je stále několik německých hrobů, které vypadají jako by byly pravidělně navštěvované. Vandalové jej naštěstí ještě neobjevili.

2, Kaple Mariánská Hora - N 50° 46.160 E 015° 17.300 Sem se vejde tak akorát mikro. Stará kaplička postavená k poctě panny Marie, jejíž dřevěnou sošku vyoral zdejší usedlík p. Bittner. Soška byla v této kapličce umístěna až do roku 1994, kdy byla uloupena a interiér kalpičky s oltářem hrubě poničen.

4, Letiště Hodkovice - N 50° 39.222 E 015° 04.500 Letiště Hodkovice LKHD se nachází v malebné krajině na severu Čech mezi městy Turnov a Liberec . Z hlediska létání je poloha letiště velice výhodná, protože se nachází mimo zakázané a omezené vzdušné prostory a plachtaři si cení blízkost hor s časným začátkem působení stoupavých proudů, kterých využívají k získaní výšky. Dráha letiště se nachází na náhorní planině s 50-ti metrovým převýšením nad okolní krajinou a proto i po déle trvajících deštích velmi rychle vysychá.

5, Václavíkova studánka - N 50° 47.020 E 015° 21.000 Zbořenina tohoto kdysi známého výčepu stojí cestou z Horního Polubného na Jizerku za první ostrou levotočivou zatáčkou. V dávných časech tudy vedla poutnická cesta až do Hejnic. Kousek nad zbořeninou domu můžeme nalézt studánku, kde se poutníci zastavovali, osvěžovali a odpočívali. Možná právě proto zde kolem roku 1912 vzniklo jednoduché pohostinství s názvem Waldschenke – Lesní výčep. S narůstajícím počtem výletníků byla hospoda rozšířena o další křídlo s možností ubytování a dostala jméno Bouda u Václavíkovy studánky. Poutníci však již dávno nechodí a v posledních letech svého života zůstala chata prázdná. Jelikož chátrající budova ohrožovala okolí, musela být v roce 2003 zbourána. Jméno si následně převzala chata o něco výše.

6, Jindřichovský mokřad - N 50° 44.941 E 015° 11.861 Ne každá keš musí být fyzická. Tady je to perfektní místo pro earthcache. Jindřichovský mokřad vyhlášený roku 2002 je přírodní památka, u které jsou předmětem ochrany vlhké louky vzniklé v terénní depresi podél bezejmenného potoka. Na lokalitě se vyskytují zvláště chráněné druhy rostlin a víc už si určitě přečtete na infotabuli.  I přes to, že ve světě je jen v anglickém jazyce více než 1000 takovýchto keší, náš reviewer zde odmítá earthku publikovat. Tak tam někdo hoďte tradičku. Zaparkovat se dá v klidu hned naproti. ...a samozřejmě, že to není vše. Zajímavých míst lze nalézt v okolí ještě spoustu. Stačí jen hledat, nebo se zeptat. Ale hlavně se nevymlouvat.