Ahoj všem! Hlásím se vám s novým typem článku, s nímž bych chtěla zavzpomínat na své mnohdy vtipné lovecké začátky. Dlouho jsem přemýšlela o tom, jakým článkem bych mohla obohatit stránky Geoseveru a toto mi přišlo jako nejlepší řešení. K tomuto typu článku jsem se rozhodla ve chvíli, kdy padlo první, jak se mezi námi kačery říká, zaříznuté koťátko. Takže: Pojďte se mnou zavzpomínat a nebojte se případně do komentářů podělit s vašimi kačerskými začátky. Můj milý deníčku, píše se 12. říjen roku 2013 a přede mnou stojí první těžký úkol - odlovení první keše. Odhodlávala jsem se k tomuto kroku již dlouhou dobu. Pár let zpětně jsem se s geocachingem setkala poprvé, ale nic moc mi to neřeklo. V létě jsem potkala kamosmichala, který již nějakou dobu lovil a k této hře mě přivedl. Je pravda, že když keš loví někdo jiný a vy ho jen sledujete a v případě nutnosti děláte křoví, je to něco jiného, než když máte krabičku ulovit sami. O tom vám zkušeným kačerům s léty praxe nemohu nic vyprávět. A tak se pomalu přesunu k mým prvním odlovům. V tento den totiž padly hned 3 krabičky. Ke každé napíši svůj typický komentář, na který jste si již zvykli v mých předchozích článcích.

Moje první odlovená keš - Mount Müll (GC2HG1F)

Seznamte se s mou první nalezenou keškou. Pokud kliknete na GC kód, můžete si prohlédnout fotky a pročíst listing, to je jediné, co můžete u této kešky udělat, protože je bohužel již zaarchivovaná. Avšak to, že krabička není fyzicky na místě vám nemůže zabránit v tom, se jít pokochat krásami přírody v těchto místech. Jedná se o odlehlou skalku v klidné přírodě, ze které se můžete kochat nádherným výhledem. Je to přesně takové místo, které je pro geocaching jako stvořené, abych pravdu řekla, tak již v počátcích své kačerské kariéry mě nijak neuchvátily městské keše - chybí mi u nich potřebný klid pro odlov a logování. Máte to tak také? Když mě kamosmichal vytáhl na první odlov, tak jsem se těšila. Geocaching, jak jsem již psala výše, mě uchvátil již v létě. Vyrazili jsme od nás z domova, projeli Varnsdorfem a dostali se přes hranice do Grossschönau. Zastavili jsme na parkovišti a mohla začít naše cesta za dobrodružstvím. Ano, dobrodružství to bylo od chvíle, kdy jsme dorazili k mostu, který byl zatarasen závorou se zákazem průchodu. Otázkou pro nás tedy bylo, jak se dostat na druhou stranu, široko daleko jiná přístupová cesta nebyla a tak jsme byli nuceni zákaz porušit. Přišli jsme k místu, kde měla být keš uložená a v tu chvíli jsme zjistili, že jsme bez spoileru, kde bylo zobrazeno, v jakých místech hledat. Naštěstí jsme s sebou měli georobota - mojí mladší sestru a ta krabičku odhalila během chvilky. Mohla jsem tedy prvně zvolat: LOVU ZDAR!

 

Kirchen der Oberlausitz # 2 Großschönau (GC33WRJ)

Když jsme odlovili první keš, vydali jsme se za druhou a to byl právě tento kousek. Tato krabička byla velice zapeklitá, není pro mě nic těžšího, než se snažit ulovit kešku na frekventovaném místě a toto jím určitě bylo. Jedná se o krabičku umístěnou v blízkosti hojně navštěvovaného hřbitova a kostela, proto ten název. Upozorňuji, že pokud se vydáte na odlov, nezapomeňte si tužku a papír, protože tato série obsahuje několik zastavení s bonusovými čísly, které vám umožní otevřít bonusovou krabičku, která je umístěna někde pod Luží, kde, to si zjistěte sami :). A teď k samotnému odlovu.

Když jsme přišli na místo, hledali jsme všude možně. Až po delší době jsme umístění odhalili. Sice se jedná o tradičku, ale... Vezměte si s sebou nějakou pomůcku, protože budete muset dolovat, a to celkem hluboko, musím však podotknout, že to není na magnet. Do toho kolem vás bude chodit spousta lidí, takže musíte být nenápadní :). Musím tedy z osobní zkušenosti říci, že odlov této keše nebyl nijak snadný, ale za to byl hodně zábavný. Vřele doporučuji.

 

Hutberg Großschönau (GCYGWD)

Od kostela jsme se vydali cestou, jež mířila do kopce, který je zalesněn a není z něj téměř žádný výhled, i když na podzim a v zimě je naopak výhled úchvatný. Na kopci se ukrývá krabička a nedaleko od ní je i restaurace, kde se můžete po výšlapu posilnit. Restaurace je krásná a rozhodně stojí za návštěvu. Keška je zde snadno odlovitelná, je na téměř nerušeném místě v lesíku. U této keše se nám nic zajímavého, co by stálo za zmínku, nepřihodilo.

Myslím si, že se vám zde v Grossschönau bude líbit a ráda bych vás touto cestou pozvala na malý výlet právě do těchto končin. Kešek je zde mnohem více, ale o nich někdy příště.

Obrázky použité v článku a ještě mnohé další si můžete prohlédnout na stránkách dané keše (po kliknutí na GC kód).