Když je nová keš odeslána k publikaci na Geocaching.com, je zkontrolována jedním z téměř 300 lidí z celého světa, kteří dobrovolně věnují svůj čas ve prospěch celosvětové komunity. Přínos dobrovolných reviewerů z řad komunity pro hru geocaching je neocenitelný! Mnoho kačerů však s reviewerem nekomunikuje, dokud nezaloží keš, takže může docházet k nejasnostem ohledně toho, co reviewer dělá a nedělá.

Revieweři jsou skuteční lidé
V době umělé inteligence by mohlo být snadné předpokládat, že komunikujete s botem. Na webu Geocaching.com tomu tak není! Po celou dobu schvalovacího řízení čte vaše listingy a odpovídá vám skutečný člověk.

Revieweři jsou velmi zkušení kačeři
Nenechte se zmást, pokud účet reviewera neukazuje žádné nálezy nebo založené keše. Většina reviewerů si vytvoří nové uživatelské jméno, aby oddělila svou roli dobrovolníka od svého hráčského účtu. Obvykle našli stovky nebo tisíce keší a založili mnoho svých vlastních. Dobře se orientují ve směrnicích, místních zásadách a předpisech. Mají také velkou vášeň pro hru!

Noví revieweři jsou zpravidla vybíráni ve spolupráci s místními a globálními reviewerskými týmy na základě potřeby v dané oblasti a dovedností a zkušeností jednotlivých kandidátů.

Revieweři osobně nenavštěvují místa keší
Dobrovolníci z komunity jednoduše nemohou fyzicky zkontrolovat úkryt vaší keše. Proto je pro vlastníky keší tak důležité, aby během procesu schvalování poskytli co nejvíce informací včetně fotografií. Pokud popíšete schránku keše, způsob jejího ukrytí a poskytnete potřebné informace o povolení, může proces schválení proběhnout hladčeji.

Revieweři kladou dotazy
Ať už se zakládáním keší začínáte, nebo máte za sebou stovky založených keší, během schvalování vám mohou být kladeny otázky. To je velmi časté. Poznámky reviewerů obsahující vaši komunikaci jsou po publikaci keše automaticky odstraněny z veřejného zobrazení.

Revieweři chtějí publikovat vaše keše
Nejjednodušší způsob, jak vykouzlit úsměv na tváři reviewera, je přečíst si pokyny pro zakládání keší a také všechny platné regionální zásady geocachingu. Porozumění pokynům a místním pravidlům je pro publikaci vaší keše velmi důležité!

Revieweři jsou dobrovolníci
Je třeba to zopakovat, protože i když se revieweři snaží zahájit proces schvalování do sedmi dnů od předložení keše, může dojít ke zpoždění v důsledku mnoha faktorů. Buďte prosím trpěliví a nezapomeňte, že revieweři věnují svůj čas komunitě dobrovolně. Nezapomeňte také zkontrolovat, zda jste listing keše odeslali správně, zda není deaktivován a zda není k dispozici poznámka reviewera, která by vyžadovala další kroky z vaší strany.

V našem Centru nápovědy najdete mnoho dalších informací o zakládání keší a o tom, co můžete během schvalování očekávat. Existují další věci, které jste vždy chtěli vědět o procesu schvalování keší? Podělte se o ně v komentářích a zvážíme jejich zařazení do budoucího příspěvku na blogu!