Tento měsíc se geokačeři účastní eventů, na kterých získávají body do Kola výzev, a ve vzduchu je cítit duch geocachingové komunity a přátelství. Přátelé z geocachingu jsou užiteční z mnoha důvodů a výhody geopřátel snadno poznáte, když jste v terénu, ale přidávání přátel na webu a v aplikaci má také své výhody.

Než budeme pokračovat, možná vás zajímá, jak rozšířit seznam přátel. Existují dva způsoby, jak přidávat přátele, podle toho, zda používáte aplikaci nebo webovou stránku.

Jak přidat přítele na Geocaching.com,

Podívejte se do Přehledu a vyberte možnost Moji přátelé. Zadejte uživatelské jméno svého přítele do okénka Přidat přítele a vyberte možnost Odeslat pozvánku. Jakmile váš přítel přijme vaši žádost o přátelství, bude přidán do vašeho seznamu přátel!

Jak přidat přítele v oficiální aplikaci Geocaching®

K přidání přítele pomocí QR kódu:
Otevři si svůj profil v aplikaci a klikni na ikonu profilu.
V rozšířeném profilu klepněte na “Můj kód”, aby se zobrazil QR kód.
Nech svého přítele naskenovat tento kód a poslat ti žádost o přátelství.
Přijmi tuto žádost o přátelství a oslavte to spolu!

Zde jsou tři důvody, proč vám rozšíření seznamu přátel může prospět:

Podívejte se, co dělají vaši přátelé na geocachingu přímo z hlavního panelu
Jakmile si na webu Geocaching.com přidáte přátele, můžete si vybrat, zda se jejich aktivita v geocachingu bude zobrazovat v informačním kanálu na hlavním panelu. Tam si můžete prohlédnout jejich poslední nálezy, logy a fotografie.

Udržujte si motivaci pomocí žebříčku na webu
V žebříčku se zobrazuje vaše aktivita a aktivita vašich přátel v geocachingu. Pokud zalogujete keš nebo se zúčastníte události, sbíráte body, které se zobrazují v horní části stránky. Ke svému žebříčku se snadno dostanete na webových stránkách z hlavního panelu.

Jak zjistit, kteří přátelé našli keš na webu a v aplikaci
Chcete-li si na webu prohlédnout logy svých přátel, klikněte na tlačítko Zobrazit všechny logy hned pod tlačítkem “Zalogovat kešku” v horní části stránky keše. Na další stránce klikněte na “Logy mých přátel”. Chcete-li v aplikaci zobrazit logy svých přátel pro jakoukoli keš, vyberte ji na mapě, na stránce keše vyberte možnost Logy a na další stránce vyberte možnost Přátelé. Použijte Logbook nebo aplikaci, abyste měli přehled o tom, komu můžete zavolat, když budete potřebovat zavolat příteli kvůli záludné keši!

“Zavolat příteli” je mnohem snazší
Díky funkci přátel v aplikaci nyní stačí jen rychle navštívit seznam přátel a požádat přítele o pomoc. Poté, co zjistíte, kdo z vašich přátel našel hledanou keš, otevřete seznam svých přátel v aplikaci kliknutím na ikonu přátel ve svém mobilním profilu. V seznamu přátel můžete snadno navštívit profil přítele a poslat mu zprávu s žádostí o nápovědu.

Bonus: Označte v logu své přátele
Při logování keše na webu použijte symbol @ a zobrazí se seznam vašich přátel na Geocaching.com. Vyberte přítele, kterého chcete označit. Odešlete svůj log. Označený přítel či přátelé obdrží e-mailové oznámení, že byli označeni v logu na webu Geocaching.com.

Co si myslíte, že je nejlepší na tom mít geopřátele? Podělte se v komentářích níže!