Například geocaching je pro mnoho cacherů také nezbytnou součástí jejich wellness. Studie Texaské univerzity A&M z roku 2014 totiž zjistila, že geocacheři hlásí méně dní se špatným duševním a fyzickým zdravím než široká veřejnost. Čtěte dále a dozvíte se, jak se můžete geocacheři dostat ke zdraví.

Fyzické zdraví
Všem by nám prospělo více pohybu, ale posilovna může být daleko a někdy je těžké najít motivaci k pohybu. Když však máte k dispozici fyzickou geocache, kterou hledáte, vše se změní. Když si jdete zaběhat nebo se projít a najdete několik geokešek, změní se cvičení z povinnosti ve hru. Posuňte tuto motivaci na další úroveň a vyzvěte sami sebe, abyste zjistili, jak dlouho dokážete každý den udržet sérii geocachingu. Geokačeři, kteří se věnují hledání kešek, urazí pěknou řádku kroků.

Duševní pohoda
Geocaching může být důležitou součástí duševního i fyzického zdraví. Když se cítíte stresovaní nebo zdrcující, často vám pomůže zklidnit mysl, odejít od toho, co děláte, nebo se nadýchat čerstvého vzduchu. Jaká aktivita splňuje všechny tyto tři věci? Uhodli jste: geocaching! Výlet za geocache vám umožní jít ven a vaší mysli dá cíl, na který se může soustředit. Pokud chodíte na geocaching pravidelně, stanou se tyto přestávky na hledání geokešek zdravým návykem a zajistí vám péči o duševní zdraví tím, že si vyčistíte hlavu a dostanete se na čerstvý vzduch.