Jaro je na cestě a my jsme připraveni na světlejší dny a delší výlety do keší, které toto období přináší. S teplejším počasím je také vhodná doba na kontrolu keší a malý jarní úklid. Po chladnějších a vlhčích měsících keše často potřebují údržbu. Řiďte se našimi tipy níže, abyste svou keš osvěžili a připravili ji na novou sezónu logů "Found it" a oblíbených bodů. Kešeři na jižní polokouli, kteří vstupují do podzimu, se mohou také řídit těmito tipy, aby se ujistili, že jejich keše jsou po náročné letní sezóně v dobré kondici.

Zkontrolujte umístění
Někdy se může stát, že se v okolí místa, kde je keš ukryta, změní situace a z místa, které bylo kdysi skvělým místem pro maskování keše, se stane místo, kde je vaše keš zcela odkrytá a viditelná. Živý plot, který skrýval plechovku s municí, mohl být odstraněn nebo kameny, které poskytovaly maskování, mohly být přeskládány. Zkontrolujte umístění úkrytu keše a ujistěte se, že je to stále vhodné místo pro umístění keše.

Zkontrolujte logbook
Logbook, který přežil vlhké a chladné období, je často třeba vyměnit. To, co začíná jako ostrý, čistý zápisník nebo pevný svitek, se může stát rozmočeným kusem papíru. Navíc, pokud od poslední kontroly keše uběhla už nějaká doba, může být logbook plný a je třeba ho vyměnit, aby se geocacheři měli kam podepsat.

Je čas na novou schránku?
Další důležitou součástí rituálu jarního úklidu geocache je ujištění se, že kontejner na keš je čistý a funkční. Pokud je kontejner rozbitý, špatně se zavírá nebo pokud jeho pobyt v přírodě způsobil, že je nežádoucí, aby se ho nálezci dotýkali, možná je čas kontejner vyměnit.

Zkontrolujte svůj dohledatelný inventář
Jedním z posledních kroků osvěžení vaší keše je ujištění se, že její dohledatelný inventář je přesný. Někdy se stává, že uvedené umístění trackable již neodráží jeho přesnou polohu. Pokud je trackovatelný předmět uveden ve vaší keši na webových stránkách, ale fyzicky se v kontejneru keše nenachází, měli byste jej označit jako chybějící. Stejně tak, pokud jsou trackables fyzicky ve vaší keši, ale nejsou v inventáři, měli byste trackables "chytit" a následně je "vhodit" do keše prostřednictvím trackable logů.

Jaké sezónní kroky podnikáte, abyste připravili keš? Dejte nám vědět v komentářích!