Chytré…myslím, že to jedním slovem vystihuje megaevent London Calling 2023.

Tématem eventu London Calling 2023 byl Sherlock Holmes. Takže se samozřejmě nacházel v té části Londýna, kde se odehrávaly knihy, což je chytré. Brian a ostatní členové organizačního týmu toto téma propletli celým megaeventem a doprovodnými eventy.

Megaevent byl umístěn ve starém kostele. Byl to skvělý prostor pro setkávání a shromažďování. V místě konání se nacházely dobře promyšlené hlavolamové labky, které využily téma Sherlocka Holmese a Londýna a rozproudily zábavu předtím, než se hráči vydali do okolních čtvrtí.

Organizační tým založil v blízkosti místa konání megaeventu několik sérií labek, aby lidé byli venku a bavili se! Jejich tématem byl jak Sherlock Holmes, tak i jejich vlastní záhada, jak chytré. Pro ty, kteří hledají trochu rozmanitější den, se také postarali o zábavu. Tým byl schopen pomoci účastníkům s návrhem seznamu keší pro hon za ikonkami. Díky jejich pomoci se mi ten den podařilo získat 12 ikonek!

Po skončení megaeventu se na stejném místě konal ještě večerní event. Organizační tým přišel s konceptem tajemna využívajícím platformu Adventure Lab. Aby hráči vyřešili etapy s lokacemi, museli projít složky plné indicií týkajících se pořadatelského týmu. Nejvíce mě zaujalo, jak spolu hráči komunikovali při řešení nápověd. Bylo to poprvé, co jsem viděl platformu použitou tímto způsobem, chytré.

Další den se ve veřejném parku ve Wimbledonu konal CITO event. Po příjezdu na místo a dobrosrdečném popichování za to, že jsem si vzal sandály do anglického parku (na svou obranu musím říct, že jsem nevěděl, co anglický park je, protože je ve Spojených státech nemáme), jsem se dozvěděl více i o tématu tohoto CITO eventu – Wombles. Pro ty, kteří Wombles neznají (jako já), jsou to postavičky založené na sérii knih a poté na televizním seriálu. Wombles žijí v norách ve Wimbledonském parku a sbírají a recyklují odpadky, které po sobě zanechají lidé. Chytře zvolené téma pro CITO.

To vše spolu s nesčetnými interakcemi a rozhovory, které jsem během pobytu vedl, bylo úžasné. Díky ohleduplnosti a laskavosti, kterou mi mnozí věnovali, to bylo nezapomenutelné dobrodružství!