budete zvažovat, zda byste neměli svou keš archivovat.

Přestože neexistují přesné normy pro určení, kdy je ten správný čas na archivaci keše, podělíme se s vámi o několik věcí, které je třeba při rozhodování zvážit a odpovíme na některé časté (i ne tak časté) otázky týkající se archivace keše.

Existují nějaká pravidla, kdy bych měl svou keš archivovat?
Keš musí zůstat na místě nejméně tři měsíce. Ačkoli neexistují žádná oficiální pravidla pro rozhodování o tom, za jak dlouho po tom keš archivovat, zde jsou tři věci, které vám mohou pomoci při rozhodování:

  • Stěhujete se nebo se o keš nemůžete starat? Pokud ano, zvažte archivaci keše, aby měl jiný místní kačer možnost umístit novou keš, kterou by mohl pravidelně udržovat.
  • Chcete keš archivovat a skrýt lepší? Pokud chcete být stále vlastníkem keše, zvažte archivaci své stávající keše a umístění vylepšené, která lidem opět poskytne nový zážitek. Více se o tom dozvíte níže!
  • Změnilo se prostředí v okolí keše? Pokud místo již není vhodné pro umístění, může to být příležitost k archivaci keše – buď z důvodu ochrany životního prostředí, nebo k umístění nové keše, která je pro místo úkrytu vhodnější.

Jak archivace keše ovlivní mé statistiky geocachingu?
Archivace keše nemá vliv na vaše statistiky. Počet skrýší ve vašich statistikách představuje celkový počet vašich skrýší, aktivních i archivovaných.

Změní se počet mých bodů oblíbenosti na mém profilu, pokud archivuji svou keš?
Archivace keše nezmění počet bodů oblíbenosti získaných za vámi vlastněné keše. Toto číslo zahrnuje všechny vaše skrýše po celou dobu zakládání keší.

Chci archivovat jednu ze svých stávajících kešek, abych ji mohl nahradit jinou s vylepšeným zážitkem. Jak to mám udělat?
Archivace minulé keše a umístění ještě lepší je jedním ze způsobů, jak osvěžit hraní a podělit se s kačery o nové zážitky. Nejprve byste se měli ujistit, že původní keš byla na svém místě alespoň tři měsíce. Poté byste se měli ujistit, že máte před archivací první keše připravený novou schránku a stránku keše. Nezapomeňte, že se snažíte vytvořit nový zážitek, nikoli archivovat keš a nahradit ji stejnou.

Co mám dělat po archivaci keše?
Jediná skutečná věc, která se archivuje, je stránka s podrobnostmi o keši. Jako majitelé keší jste zodpovědní za to, abyste zabránili “geosmetí” tím, že svou geocache vyzvednete z úkrytu a řádně ji zlikvidujete.

Co mám dělat, když obdržím log Needs Archived na své keši?
Při zveřejnění logu Needs Archived je upozorněn jak vlastník keše, tak místní reviewer. Keš nebude archivována automaticky, ale můžete obdržet zprávu od reviewera. Typ logu Needs Archived by měl být používán pouze v případě, že je nutná pozornost reviewera, ale pokud jste stále aktivní kačer a reagujete na reviewerovy požadavky, mělo by být snadné log vyřešit a udržet vaši keš dostupnou pro ostatní. Kačeři by měli používat typ logu Needs Maintenance, pokud je vyžadována pozornost vlastníka keše.

Náš oficiální Rok skrýší se chýlí ke konci a my se díváme dopředu na rok 2023. Zvažte, jak můžete příští rok učinit svým rokem skrýší a poskytnout kačerům po celém světě zajímavé a kreativní zážitky. Jaký typ kešky byste rádi umístili? Podělte se o své nápady níže!