Na celém světě lidé slaví slunovrat mnoha různými způsoby. Na severní polokouli je prosincový slunovrat nejkratším dnem v roce. Představuje zlom v ročním období a návrat světla. Na jižní polokouli je prosincový slunovrat nejdelším dnem v roce a oslavou léta.

Ať už budete letos v prosinci slavit letní nebo zimní slunovrat, přečtěte si, proč byste měli do svých plánů na slunovrat zahrnout i geocaching!

Před několika měsíci jsme oslavili červnový slunovrat jedinečným suvenýrem. Geokačeři na jižní polokouli při hledání kešek odvážně čelili nízkým teplotám v nejkratších dnech v roce, zatímco geokačeři na severní polokouli zažívali vysoké teploty a dlouhé dny. Tento měsíc se tyto zkušenosti obrátí!

21. prosince 2023 se jižní polokoule přikloní ke Slunci více než kterýkoli jiný den v roce. Lidé na jih od rovníku tak budou moci zažít maximální intenzitu slunečních paprsků. Zároveň se severní polokoule odkloní od Slunce více než kterýkoli jiný den v roce.

Geocaching HQ vytvořilo pro kačery suvenýr na oslavu prosincového slunovratu. K získání tohoto suvenýru musí kačeři v období od 17. do 23. prosince 2023 najít celkem 12 keší, eventových keší a/nebo dokončit etapu Adventure Lab®. Zvolili jsme 12, protože prosinec je 12. měsícem v roce.

Jak oslavíte letošní prosincový slunovrat?