Máte potíže s hledáním kešek v terénu? Už se vám někdy stalo, že jste si přečetli a znovu přečetli popis keše, předchozí logy od jiných kačerů a nápovědu, jen abyste bezvýsledně hledali a skončili s DNFkem? Nebojte se – všichni jsme to už zažili.

Proto jsme pro vás připravili několik našich nejlepších instruktážních videí “najdi se mnou keš”, která vám pomohou lépe pochopit, kde hledat, a získat pár skutečných nálezů keší!

Můžete mít teoreticky nastudováno vše kolem geocachingu na světě, ale každý zkušený kačer vám řekne, že nejlepší znalosti získáte, když vyrazíte na kešky ven. Jakmile zjistíte více o geocachingu a různých způsobech ukrytí keší, vaše geocachingové dovednosti se jen posílí.

Zde je několik příkladů skutečných keší, které jsme našli a natočili přitom naši cestu!

1. Pojďte s námi najít městskou keš:

Geocaching na veřejném místě může být ošemetný, ale jakmile zbystříte své geosmysly, můžete keš rychle najít, aniž byste vzbudili přílišnou pozornost! To nejlepší na městských keších? Obvykle existuje jen několik míst, kde může být keš umístěna. Jako nápovědu pro tento nález jsme použili velikost keše a zúžili výběr umístění na to nejlogičtější místo.

2. Pomozte nám najít keš se skvělým maskováním:

Kešky v divočině mohou být obtížné, protože je zde tolik možností! Jedním z užitečných tipů je hledat věci, které se zdají být nepatřičné. U této keše jsme si všimli podezřelé “geo-hromádky”, která maskovala schránku keše. Tato maskovaná schránka jen dokazuje, že keší může být cokoli!

3. Tato keš vás donutí přemýšlet:

U tohoto nálezu není vše tak, jak se zdá. Očekávali jsme, že najdeme běžný typ skrýše, LPC (neboli “Lamp Post Cache – keška v pouliční lampě”), ale bylo toho víc, než se na první pohled zdá. Pro zalogování nálezu musí být vaše uživatelské jméno v logbooku, takže jsme museli pátrat dál. Pokud si nevíte rady, nezapomeňte myslet jinak a vyzkoušet všechny možnosti (samozřejmě v rámci rozumných možností).

4. Podívejte se na tyto příklady “každodenních” keší, kterými jsme završili sedmidenní sérii:

Chápeme to. Sociální média mají tendenci ukazovat keše, které jsou jako z jiného světa, ale nemusí být všude tak dostupné nebo běžně k nalezení. Ptali jste se a my jsme vám odpověděli: těchto sedm keší ukazuje, co reálně najdete při výpravě za keškami. Věnujte pozornost úkrytům a speciálním nástrojům, které byste mohli potřebovat při vlastním hledání!

5. Zjistěte, jak vypadají keše v jiných částech světa:

Vypadají keše v jiných částech světa jinak? Stručná odpověď zní: někdy ano a někdy ne! Různé geocachingové komunity mohou mít typ úkrytu, který nikde jinde neuvidíte, a někdy se může schránka keše nebo místo úkrytu lišit v závislosti na oblasti. Jindy možná rozpoznáte schránku na keš z domácích lovů keší. Nakonec jsme všichni lidé, kteří hledají malé schránky ukryté někde ve světě. A my si myslíme, že je to docela pěkné.

Každý kačer má svůj vlastní způsob hledání, ale toto je jen několik našich tipů a zkušeností, jak si zajistit nález. Nebojte se oslovit majitele keše nebo místní geo-přátele a požádat je o další nápovědu – geocaching bez komunity přece není nic! Máte nález, ke kterému byste uvítali návod?

Podělte se s námi o něj níže a dejte nám vědět, které geocachingové návody byste chtěli vidět příště!

Hodně štěstí a šťastný lov!