Disclaimer: Oops! We missed a key detail before publishing this blog post. The Adventure highlighted in this blog post uses UV writing, which is considered a physical object and is not allowed in Adventures per the Adventure Lab® guidelines. 

Pokud jste zkušení geokačeři, možná znáte noční keše, tedy keše, které je ve dne obtížné nebo nemožné najít. Při jejich hledání musí geokačeři často používat svítilny nebo UV světla. Ale už jste slyšeli o nočních labkách? Pokud vás tento vzrušující žánr labek zajímá, přečtěte si nejnovější vydání Adventure Lab Spotlight, UV – LAB Under Kuřim. Připravte si čelovky a gumáky na noční dobrodružství v Kuřimi v Česku, při kterém prozkoumáte řeku a mosty a tunely, kterými prochází.

Pět na sebe navazujících labkových lokací, z nichž každá je věnována jednomu z geocachingových přátel tvůrce, zavede hráče na různá místa podél říčky Kuřimky, která protéká městem Kuřim. Na každém místě je odpověď na otázku napsaná reflexní barvou, která vyžaduje UV světlo. Pocítíte vzrušení z objevování, když se budete brodit měsícem osvětleným mělkým potokem a hledat skrytá slova namalovaná na mostě, která vám poskytnou hledanou odpověď.

Pečlivé plánování a seznámení se s trasou labek vám rozhodně pomůže při přípravě na absolvování této série. Tvůrce těchto labek, bediss, v popisu uvádí, že určitě budete potřebovat holinky a UV svítilnu. Se správným vybavením budete připraveni na zábavný noční průzkum, jen si dejte pozor, abyste nespadli do řeky.

Už jste si stáhli aplikaci Adventure Lab® a nějakou labku dokončili? Podělte se o svá nezapomenutelná dobrodružství v komentářích a pak si hned najděte další labku!