V místě, jako je Barcelona, kde se to hemží místními obyvateli a návštěvníky, kteří si prohlížejí město, může být těžké se rozhodnout, co dělat a co vidět. S aplikací Adventure Lab® se však tato tíseň rozplyne. Pohled na mapu vám ukáže desítky labkových sérií, která vás odvedou od přeplněných populárních památek a umožní vám prozkoumat město jako zasvěcenec. Se sérií Rellotges de Sol de Barcelona se mohou hráči vyhřívat ve slunečních paprscích a prožívat radost z objevování, když se vydají na pět míst v Barceloně hledat poutavé sluneční hodiny. Každé sluneční hodiny mají jedinečné vlastnosti a umožní vám nahlédnout do historie a architektury Barcelony. Sluneční hodiny se nacházejí na různých místech, od zachovalého statku z 18. století až po kulturní centrum postavené v roce 1991.

Série začíná u Església de la Mare de Déu dels Àngels, impozantního kostela, který byl postaven v průběhu desetiletí ve 40. a 50. letech 20. století. Centrální věž kostela má na každé ze čtyř stran elegantní sluneční hodiny. Umělci vytvořili sluneční hodiny technikou zvanou sgrafito, při níž se povrchová glazura proškrábe a vytvoří se vzor. Poté, co jste obdivovali sluneční hodiny a prohlédli si dveře kostela, abyste odpověděli na otázku labky, se vydáte na další místo.

Snad nejpůsobivější ze slunečních hodin v sérii jsou ty na druhém místě, v Casa de les Punxes. Tato bohatě zdobená budova postavená v roce 1905 je pastvou pro oči. Na slunečních hodinách z keramických dlaždic, které navrhl architekt budovy Josep Puig i Cadafalch, je vyobrazeno slunce a několik znamení zvěrokruhu. Když se pozorně podíváte, zjistíte, že ciferník je také kalendář.

Všech pět míst labkové série se nachází v okruhu přibližně jedné míle (1,6 km). V závislosti na vašem tempu nebo na tom, co ještě v průběhu budete dělat, můžete toto dobrodružství zvládnout za méně než hodinu, nebo si z něj udělat pohodovou procházku a užít si tuto alternativní prohlídku krásného města.

Už jste si stáhli aplikaci Adventure Lab® a nějakou labku dokončili? Sdílejte své nejpamátnější dobrodružství v komentářích a pak jděte najít další!