Tento měsíc se v rámci Adventure Lab® podíváme do severní Afriky a navštívíme marocká císařská města. Pokud jste již absolvovali mnoho labkových dobrodružství, možná jste zvyklí na to, že vás provedou po okolí nebo po městě. Toto dobrodružství se posouvá na vyšší úroveň a provede vás celou zemí! Pět lokalit labek zavede průzkumníky do pěti měst důležitých pro císařskou historii Maroka. V tomto jedinečném dobrodružství prozkoumáte Maroko od rušných trhů v Marrákeši až po Kasbu Oudaia v pobřežním městě Rabat.

Obrázek od k a k a u.

Pět lokalit tohoto labkového dobrodružství v Marrákeši, Rabatu, Casablance, Meknesu a Fezu na sebe nenavazuje, takže dobrodružství můžete začít tam, kde vám to nejvíce vyhovuje. Labky vás zavedou na speciální místa v každém městě, ale v popisech lokalit, která vytvořil BrázioScout, najdete další zajímavá historická fakta o městě a památkách, které budete chtít prozkoumat. Se všemi těmito informacemi nebudete potřebovat ani průvodce!

Jedním ze zvláštních míst tohoto dobrodružství je královský palác ve Fezu. Původní budova, palác marockého krále, byla postavena v roce 1276 a v následujících staletích byla rozšiřována a obnovována. Budova není přístupná veřejnosti, ale návštěva paláce stojí za to, abyste si prohlédli jeho impozantní vchod. Zdobené bronzové dveře u vchodu a stěny z barevných dlaždic jsou pastvou pro oči.

Vzhledem ke značné vzdálenosti mezi jednotlivými místy dobrodružství je třeba si jeho absolvování naplánovat, ale plánování se vám vyplatí a budete mít zážitek, na který nikdy nezapomenete.

Obrázek od cacheFindling.

Už jste si stáhli aplikaci Adventure Lab® a nějakou labku dokončili? Podělte se o svá nezapomenutelná dobrodružství v komentářích a pak si hned najděte další labky!