❤ Geocachingové rande?! ❤ Co může být lepšího, než když trávíte čas se svou oblíbenou osobou a cestujete po světě? Seznamte se s Lydií a Joem (joepluslydia), blogery na plný úvazek, tvůrci obsahu na sociálních sítích, nadšenci do plánování cest a kačery!

Vyzpovídali jsme Lydii, polovinu dvojice lostwithlydia z Instagramu a TikToku, abychom se dozvěděli, jak objevili geocaching, co je pro geocachingové partnerství nejlepší, oblíbené cestovní destinace a mnoho dalšího.

Geocaching HQ: Co děláš kromě geocachingu? Jak jste se seznámili?
Vlastně jsme se potkali ve školce! V dětství jsme byli rodinní přátelé, ale chodit jsme spolu začali až v 18 letech. Šli jsme spolu na maturitní ples (na obou našich středních školách) a shodou okolností jsme studovali na stejné univerzitě. Jsme spolu už více než 10 let a cestujeme spolu na plný úvazek! Dobrodružství bylo vždy důležitou součástí našeho vztahu – na naší svatbě jsme jeli na zipline!

Geocaching HQ: Jak a kdy jste se o geocachingu dozvěděl? Vždycky jste kešovali společně?
Joe vyrůstal ve skautu a díky tomu se dozvěděl o geocachingu. Při kempování používal k hledání kešek stařičkou GPSku. Nikdy jsem o tom neslyšela, dokud mi to neukázal.

Rychle jsem si geocaching zamilovala a stal se něčím, co jsme spolu rádi dělali už na začátku našeho vztahu. V té době jsem nikdy nechodila pěšky a geocaching považuji za vstupní bránu, která mě přiměla trávit stále více času v přírodě.

Geocaching HQ: Která keš vás chytila?
Naše první keš byla jednoduchá. Jednalo se o magnetickou mikrokeš na parkovišti místní stanice metra. Vyrazilo mi dech, že může být prostě schovaná všem na očích a že byste o ní nikdy nevěděli, pokud byste ji nehledali! Hned mě to chytlo.

@lostwithlydia What started your love for the outdoors? A little over 10 years ago, when Joe and I first started dating, he introduced me to Geocaching. I was immediately hooked and it became an activity that we loved to do together. If you’re not familiar, @Geocaching HQ is the world’s largest treasure hunt! 🗺 There are millions of caches hidden all over the world, and you find them by downloading the app and following the coordinates. If you get stuck, there are hints to help you out. And when you find it, you can sign the log and keep track of your findings on the app. [A D] It’s a fantastic activity to do as a date, with your friends or with your family. It’s also a great way to explore a new city, or your own backyard 💚 Download the app and give it a try! Have you been Geocaching before? #GetOutsideMore #AdventureSeekers #GetOutsideandPlay #ExploreMore ♬ original sound – Lost with Lydia

Geocaching HQ: Proč rádi kešujete společně?
Jsem tak trochu posedlá vytvářením seznamů a objevováním nových míst. Geocaching je pro nás ideální aktivita, protože se dá provozovat kdekoli a uspokojuje mou touhu navštěvovat nová místa. Podnítilo nás to k objevování nových skrytých klenotů, trávení více času venku a společnému řešení problémů.

Geocaching HQ: Přinášíte do geocachingu oba různé dovednosti? Pokud ano, jaké?
Jsem člověk, který rád zkoumá, takže většinou jsem to já, kdo ovládá aplikaci, čte nápovědy, pokud je to potřeba, a plánuje, kde lovit. Na druhou stranu má Joe skvělé pozorovací schopnosti. Obvykle je to on, kdo keš nakonec najde!

Geocaching HQ: Co vás na hledání a natáčení kešek nejvíce baví?
Pocit objevování a úspěchu. Líbí se mi, že nás podněcuje k tomu, abychom trávili více času venku, a miluji ty emoce, kdykoli najdu novou keš. Když věnuji trochu času hledání kešky, může mi to okamžitě změnit náladu.

Geocaching HQ: Jaká je vaše nejoblíbenější geocachingová lokalita, kterou jste navštívili? Proč se řadí mezi vaše oblíbené?
Musím říct, že město Lisabon v Portugalsku. Je to krásné město plné historie, které bylo na našem seznamu už několik let.

Zařadili jsme geocaching do naší vlastní procházky po městě a našli jsme kešku na nádherné vyhlídce s výhledem na moře. Keš jsme našli také hned vedle jedné oblíbené turistické atrakce. Vždycky mě fascinuje, když najdu kešky na frekventovaných místech. Nutí mě to přemýšlet o všech maličkostech, které pomíjíme, a připomíná mi to, abych byla pozorná.

Geocaching HQ: Jaké jsou vaše nejoblíbenější keše, které jste společně našli?
V poslední době jsme záměrně hledali unikátnější keše v Ohiu. Našli jsme několik skvělých! Jedna z nich obsahovala hádanku a tajný kód (GCA03Z4). Abyste dekódovali a otevřeli zámek, museli jste zapojit baterii a počítat blikající světýlka. Navíc to bylo hned vedle vynikajícího obchodu s donuty!

Poprvé jsme také našli “velkou” keš (GC3J5AD). Byla v obřím kbelíku ukrytém v přírodním parku a byla plný hraček a věcí. Jsme zvyklí nacházet mikrokešky, takže tento nález byl opravdu výjimečný.

@lostwithlydia If you need a last-minute gift idea and you prefer giving experiences > things, I have an idea for you! [ad] A @Geocaching Premium Membership makes a fantastic gift. If you’re not familiar, Geocaching is essentially a worldwide scavenger hunt. Caches are hidden all over the world. Some involve riddles. Some involve answering a question about geology or history. Some are gigantic and others are miniscule. There are 1000’s around the world and they’re all unique, so you’ll never get bored! Geocaching is free, but the Premium Membership gives you more access to special caches. If you’d like to try out the membership, use code LOSTWITHLYDIA and you’ll get a 7-day free trial. You must select a monthly subscription to use the code. If you’ve been Geocaching, what is the most unique cache you’ve found? And if you haven’t tried it yet, download the app and see if there are any caches enroute for your next road trip. Check out the link in my bio to download the app! #Geocaching #OutdoorAdventure #OhioRoadTrip #AdventureMore ♬ original sound – Lost with Lydia

Geocaching HQ: Jakou radu byste dal párům, které chtějí začít společně provozovat geocaching?
Doporučuji naplánovat si rande v rámci geocachingu! Vyberte si část města, kterou chcete prozkoumat, a v průběhu dne hledejte několik kešek. Navíc si můžete vybrat blízkou restauraci nebo zmrzlinárnu a užít si den plný poznávání. Prozkoumávání blízkého okolí může být velmi zábavné.

Také doporučuji se tím hlavně bavit a příliš na to netlačit. Ne vždy se vám je podaří najít, a to je v pořádku.

A nakonec nezapomeňte si tužku!

Geocaching HQ: Jak a kde mohou lidé najít vás a váš geocachingový obsah?
Najdete mě pod @lostwithlydia na Instagramu, TikToku a Facebooku! Na adrese https://www.lostwithlydia.com si můžete přečíst o našich dobrodružstvích a najít cestovní průvodce.