Věděli jste, že první mysterka (GC70) byla umístěna 30. září 2000 v Severní Karolíně v USA? Od té doby bylo po celém světě kačery, jako jste vy, ukryto více než milion mysterek.
Některé mysterky vyžadují vyřešení hádanky nebo splnění úkolu, aby se odhalily konečné souřadnice, protože zveřejněné souřadnice obvykle neodpovídají umístění kešky. Hádanky jsou rozličné, takže tento typ keše je ideální pro kačery, kteří mají rádi mentální výzvy a kreativní zvraty.
Ať už jste zkušený zakladatel nebo plánujete svou první mysterku, požádali jsme komunitu, aby se podělila o rady, jak vytvořit skvělou skrýš.
Poznámka: některé odpovědi byly pro přehlednost a stručnost upraveny.
„Baví mě řešit náročné hádanky. Možná je všechny nevyřeším, ale baví mě to zkoušet. Většina majitelů keší je ochotná pomoci, pokud nejde o FTF (First to Find) a vysvětlíte jim vše, co jste již vyzkoušeli.“ – Debbie B.
„Pokud kopírujete nebo používáte hádanku, kterou jste vyřešili v jiné oblasti, nezapomeňte uvést původního autora nebo požádat o svolení.“ – gearguru
„Uvědomte si, že ne všechna místa jsou dostupná, protože v blízkosti se může nacházet fyzická stage multiny nebo finále jiné mysterky. Nejprve vyřešte všechny hádanky ve vašem okolí.“ – Bronco
„Zúčastněte se eventů! Miluji, když se objeví diskuse o hádankách. Je to skvělý způsob, jak spolupracovat s ostatními kačery, získat nápovědu k náročnému rébusu nebo se spojit a společně vyřešit nový.“ – GeoJudt
“Při vytváření listingu keše zaškrtněte políčko „Přidat kontrolu řešení“. Když řeším hádanku, vždycky chci mít jistotu, že mám pravdu, než se vydám do terénu, a je tak uspokojující vidět, že jsem ji vyřešil!” – jtcoffee
„Buďte připraveni odpovídat na otázky. Mohou existovat věci, které jsou pro majitele keše jasné, ale pro někoho, kdo se snaží keš najít, mohou být nejednoznačné.“ – Bryan T.
„Nezapomeňte, že skrýváte keš, aby ji lidé mohli najít. Konečné místo by mělo být hodné toho, aby se tam skrývala keš, a hádanka by měla být řešitelná (ne nutně snadno nebo rychle, ale řešitelná). Pokud řešitel musí v podstatě hádat, co máte na mysli, pak to není dobrá hádanka.“ – Lizzie B.
„Požádejte zkušeného kačera, aby provedl kritický beta test.“ – Thomas S
Co ještě? Podělte se o své rady, jak založit mysterku, v komentářích dole!