Zaměstnanci Geocaching HQ – Lackeys se účastní desítek mega a giga-eventů po celém světě, kde si podávají ruce, případně potřásají žabí nožky a přátelské tlapky a sdílejí příběhy o dobrodružstvích a geocachingu! nykkole je vedoucí seniorní produktová manažerka týmu mobilních aplikací. Nedávno odcestovala do Rakouska, kde se zúčastnila mega-eventu Waldviertel Geschichte und Geschichten🌲📜📖 (GCA501G). Zde je shrnutí její cesty.

Event se konal 8. a 9. června, a i když předpověď počasí předpovídala bouřky, rosničky musely být venku na keškách, protože celý víkend svítilo jen sluníčko. Horn, útulné městečko nedaleko Vídně, bylo ideálním místem pro megáčové labky, které nás provedly městem a historií, zatímco kešky nám umožnily prozkoumat okolní stezky.

Hlavní event byl zahájen vřelým přivítáním ze strany organizačního týmu. Viděny byly i další dvě celebrity: Žabák Signal a starosta města Horn! Vidět 1500 kačerů, kteří se sešli v tomto malém městě, bylo docela zajímavé, dokonce se to dostalo do místních zpráv.

Mega-event měl tolik promyšlených detailů a zajímavých momentů, že je těžké vybrat jen některé. Eventový pas Mega Horn Austria mě zavedl na různá zajímavá místa v areálu eventu, kde jsem zjišťovala informace a sbírala razítka. Díky tomu jsem nepropásla obří výstavu geocoinů od Lexi71, selfie stánek Žabáka Signala nebo Woodiemat. Jedním z jedinečných momentů bylo slavnostní naražení sudu piva uvařeného speciálně pro tuto událost. Tyto aktivity vytvořily živou a poutavou atmosféru, která usnadňovala navazování kontaktů s ostatními kačery.

Další zajímavostí byly eventové labky, zejména ty hlavolamové na místě. Byly kreativně vytvořené, každá hádanka byla jedinečná a představovala tu správnou výzvu pro malé skupinky kačerů, kteří ji mohli řešit společně.

Bavilo mě také poznávat město Horn prostřednictvím mnoha labek. Objevila jsem fascinující zajímavosti, například spojení mezi architektem Hundertwasserem, který chodil do školy v Hornu a později navrhl budovu v mém rodném městě. Neměla jsem čas najít všechny nově publikované keše, ale hlavolamová keš publikovaná po Cache In Trash Out (CITO) eventu byla třešničkou na dortu. Téma bylo kreativně zaměřeno na recyklaci a účastníci se museli seznámit s procesy recyklace, aby mohli odemknout mini popelnice a získat schránku s kódovým zámkem, ve které byl uložen logbook.

Během víkendu jsem měla mnoho příležitostí navázat kontakt s kolegy geokačery, sdílet příběhy u piva nebo při geocachingu, a dokonce se seznámit s několika rozkošnými geo-pejsky.

Celkově byl mega-event Waldviertel Geschichte und Geschichten nezapomenutelným zážitkem. Potkala jsem mnoho přátelských lidí a zažila nespočet krásných setkání. Děkujeme organizátorům a dobrovolníkům za uspořádání takového skvělého eventu!