Fascinovala vás někdy představa, že najdete ukrytý poklad? Nějaké tajemství, o kterém ví jen málo lidí a ke kterému mají přístup jen privilegovaní? Vítejte v úžasném světě geocachingu, koníčku, který spočívá v lovení tajemství ukrytých jinými geocachery a ve vlastním zjišťování, co se v nich skrývá. Mezinárodní den geocachingu je oslavou tohoto koníčku a těch, kteří se mu věnují.

20. srpna 2022

Historie Mezinárodního dne geocachingu
Geocaching je na světě stejně dlouho jako naše GPS satelity, ale jeho kořeny sahají až ke staršímu způsobu zvanému "letterboxing". Letterboxing byl koníček, který se zaměřoval na vytváření malých schránek odolných proti povětrnostním vlivům, v nichž byly umístěny indicie k novým místům. Každá schránka obsahovala zápisník a (obvykle na zakázku vyřezávané) gumové razítko, kterým letterboxeři razítkovali svůj zápisník, že jej našli. S vynálezem satelitů GPS objeví tento koníček celá nová generace ve zcela nové iteraci.

První geocache byla umístěna 3. května 2000 Davem Ulmerem, obyvatelem města Beavercreek ve státě Oregon. Poté zveřejnil souřadnice a vyzval ostatní, aby se ji vydali hledat. Od té doby se z ní stal explozivní koníček, kterého se účastní lidé po celém světě a každý rok se k němu přidávají noví lidé. Každý může umístit geocache a sdílet ji na stránkách, jako je geocaching.com, aby ji mohli najít další neohrožení dobrodruzi.

Nikdy nevíte, co v geocache najdete, často obsahují zápisníky pro zanechání osobních vzkazů pro dalšího, kdo ji najde, nebo malé poklady s filozofií "vezmi si jednu, nech jednu". Co najdete, až budete hledat svou první geocache? Mezinárodní den geocachingu vás vybízí, abyste to šli zjistit!
Jak oslavit Mezinárodní den geocachingu

Nejlépe ho oslavíte tak, že se zaregistrujete na stránkách geocaching.com a vydáte se na cestu geocachingu! Můžete začít vyhledáváním geokešek ve svém okolí a pak začít rozšiřovat svůj okruh a hledat ty vzdálenější a vzdálenější. Je to neuvěřitelné dobrodružství a nejnovější obměna hledání pokladů.

Kdo ví, třeba si jednoho dne vytvoříte vlastní geocache a ostatní ji budou hledat a vyprávět si příběhy o tajemstvích, která skrývá. Mezinárodní den geocachingu je vzrušující příležitostí k nalezení zcela nového způsobu, jak objevovat svůj svět, a teď vyrazte ven!