Kalendář / suvenýry

Blue Switch Day 2023

Big blue switch day
Kalendář
Suvenýry
Datum
01. květen 2023 - 03. květen 2023

Popis

Každý den pomáhají skryté technologie na celém světě utvářet naši práci, zábavu a budoucnost. Jednou z takových technologií je GPS neboli technologie globálního polohového systému, která způsobila revoluci v informacích o přesné poloze a umožnila samotný geocaching!

Před rokem 2000 americká armáda vyráběla a rozmisťovala satelity za účelem získávání přesných informací o poloze pro vojenské účely. Selektivní dostupnost omezovala přesné údaje GPS pro vládu USA. 2. května 2000 americká vláda “přehodila přepínač – switch” a zpřístupnila přesný systém GPS všem. Geokačeři hrdě nazývají tento den Blue Switch Day!

Poté, co se přepnul přepínač a GPS se stal dostupným pro veřejnost, první keš na sebe nenechala dlouho čekat! O pouhý den později, 3. května 2000, byla ukryta první keš. Geocaching byl na světě!

Na oslavu Blue Switch Day a inovátorů, kteří jej umožnili, představujeme nový suvenýr! Suvenýr Blue Switch Day 2023 získáte nalezením keše, stanoviště labky Adventure Lab® nebo účastí na eventu v období od 1. do 3. května. Štastný lov!