Kdo by se chtěl na chvíli vzdálit z výběžku a udělat si pěknou dovolenou, samozřejmě s pořádnou kačerskou vytížeností, doporučuji takovému člověku město na Hané, které je takovým malým rájem kačerů – Prostějov.
Už když si otevřete mapu na geocaching.com, uvidíte, že tady se opravdu nudit nebudete. Město je protkané nejrůznějšími druhy keší a musím vzdát hold místním ownerům, protože jde vidět, že každá keš dala pořádně zabrat a owner si s ní náležitě vyhrál. Dojem pak u velmi vydařených keší kazí jen promáčené a přeplněné logbooky, kvůli kterým je pár nálezů takřkanezapisovatelných.
Já jsem si dal za úkol objet ve městě všechny tradičky. Tudíž jsem si nabil mobil, připravil bundu, jelikož počasí je teď nevyzpytatelné, a vyrazil na kole. I přesto, že jsem si udělal přesný plán, na objetí všech tradičních keší ve pětačtyřicetitisícovém městě jsem spotřeboval rovných 40 kilometrů. To už je slušná dávka. V Prostějově nečekejte nějaké „díkyzabodovky“, jsou tu spíše věci, které vám nějakou tu čtvrthodinku hledání zaberou a ty nejpovedenější mají přes sto oblíbenostních bodů. Nechci tu nijak spoilerovat, ale owneři zde využili snad všech možných hříček geocachingu přes nalepovací folie po kdejaké umělé dřeviny. Navíc zde nenajdete jen tradičky, ale i velké množství vyšperkovaných mysterek a multin, ke kterým se přidává několik whereigo a letterboxkeší. Co přidat na závěr jako perličku? Milí lidé alias kačeři. Asi čtyřikrát se mi zde stalo, že vedle mě při hledání zastavilo auto, vykouknul bodrý chlapík a povídá, jestli chci pomoci. V lepším případě mě zkoukli, hodili auto vedle do trávy, nechali mě tu „káru“ rovnou trackovat, ukázali mi svoje travelbugy a vyměnili se mnou coiny. Tudíž Prostějov se rovná ideální „kačerské“ dovolené.

BeFreex (Ondřej Obergruber) 

GS: Děkujeme za tip!