Od trhání břečťanu po sázení stromů, od čištění pláží po přenášení žab – když se kačeři účastní CITO, dělají tak své komunity lepším místem. Tyto drobné aktivity mohou dohromady znamenat velkou změnu na celém světě.

Podívejte se na tyto nedávné CITO eventy z celého světa a nechte se inspirovat k pořádání nebo účasti na CITO eventu ve vašem okolí.

1. GCAKMV4—Kersenbloesem CITO

Image by MVAlmeriaantje.

Image by M.B.E.S..

“Dešťové přeháňky přinášejí květiny.” Déšť zřejmě přináší i kačery. Navzdory dešti sbírali kačeři odpadky, obdivovali květiny a užívali si vzájemné společnosti v nizozemském Almere.

2. GCAKWBF—Rostocker Frühlings-Cito 2024

Image by Nordish by Nature.

Image by Nordish by Nature.

Mnoho rukou ulehčilo práci, když kačeři o vlásek unikli dešti a sbírali odpadky podél řeky Unterwarnow v Německu.

3. GCAJDT6—Lucky Clovers Green CITO – St Paddy’s Day

Image by acadianpie.

Image by acadianpie.

V tento slunečný den nebyla v dohledu žádná duha, ale kačeři hledali čtyřlístky a hrnce se zlatem, když vytrhávali invazivní rostliny, jako je břečťan a ostružiník, na tomto CITO eventu na Den svatého Patrika v Britské Kolumbii v Kanadě.

4. GCAKGQY—Huldenbergse CITO #16

Image by Spencer18047.

Image by Spencer18047.

Bláto a voda nejsou pro odvážné kačery žádnou překážkou! Účastníci tohoto CITO eventu v Belgii si oblékli broďáky a holínky, aby vyčistili řeku IJse.

5. GCAKZM2—Plantada popular al Riu Francolí

Image by Santi i Miriam.

Image by pana-57.

O něco jižněji se kačeři odvážili na slunce a do horka, aby odstranili invazivní rákosí a vysadili původní stromy v Puigdelfí ve Španělsku.

6. GCAJMBK—Clean the World – Malta Edition

Image by FrauOrientierungslos.

Image by SirWolfen.

Silný vítr a rozbouřené moře nezabránily těmto kačerům v úklidu pláže na Maltě. Jsme ohromeni jejich odhodláním!

7. GCAJ9JV—High T in the Kallang Basin (CITO)

Image by gladandren.

Image by cornishcay.

Tento event je první CITO na vodě v Singapuru! Kačeři se vybavili kajaky, záchrannými vestami a opalovacími krémy, aby vyčistili povodí Kallangu.

8. GCAKYBA—Žabji večer / Frog evening 2024: Maribor 🐸

Image by NiSEM.

Image by NiSEM.

Image by kleeblattl.

Od roku 2018 je tato série CITO eventů ve Slovinsku velmi populární. Každé jaro se místní obyvatelé scházejí u nedalekých rybníků a mokřadů, aby pomohli žábám překročit frekventované silnice. Proč přešel silnici žabák Signal the Frog®? Samozřejmě proto, aby se zúčastnil CITO!

1. sezóna CITO 2024 končí 1. května! Připojte se k 7 000 kačerům z celého světa, kteří se již zúčastnili některého z CITO eventů v roce 2024, a získejte suvenýr z první sezóny.

Jak budete v letošním roce CITOvat?

Chcete-li se dozvědět více o organizaci CITO a o tom, jak se do ní zapojit, navštivte web Geocaching.com/CITO/

Navštívili jste nebo uspořádali CITO event? Chceme se dozvědět o vašich zkušenostech! Sdílejte své fotografie a videa na sociálních sítích a označte nás!

#geocaching #trashtag #CITO