Se sérií labek Bayocean – Lost Resort Town (Ztracené letovisko) hráči objeví skrytou historii malého pruhu země na pobřeží Tichého oceánu. Kdybyste se dnes prošli po Bayocean, těžko byste si představili, že ho někdy obývala nějaká komunita. Série labek odhaluje, že zde kdysi existovalo celé letovisko, které bylo inzerováno jako “královna oregonských letovisek” a “hřiště milionářů” a které existovalo několik desetiletí, než se postupně propadlo do moře.


Tato labková série na pobřeží Oregonu v USA má dvě roviny: první je krásná přímořská procházka po travnatých plážích, druhou je průzkum města, které zmizelo z půdy, na níž bylo postaveno. Jednotlivé etapy na sebe nenavazují a zavedou hráče do míst, kde kdysi stával hotel, obchod a obytný dům. Jedinou známkou toho, že zde tyto budovy kdysi stály, jsou malé cedulky umístěné na těchto místech.

Zájemci o historii vzestupu a pádu Bayocean najdou odpovědi na své otázky v místě u větší cedule s naučnou stezkou a písemnou historií města. Na ceduli stezky se dozvíte o každodenním životě obyvatel Bayocean a uvidíte, jak se Bayocean rozvíjel předtím, než jeho pláže začaly erodovat. Také se z ní dozvíte, co způsobilo erozi, která vedla k zániku města.

Tato série sdílí fascinující příběh, který by jinak mohl kolemjdoucím uniknout. Ať už patříte k milovníkům historie, nebo se rádi vracíte na pláž, toto dobrodružství stojí za zastávku.

Už jste si stáhli aplikaci Adventure Lab® a nějakou labku dokončili? Sdílejte své nejpamátnější dobrodružství v komentářích a pak jděte najít další!