Rádi hledáte keše, ale jejich ukrytí vás odrazuje? Spojili jsme se s dobrovolníky z komunity geokačerů, abychom vymysleli 15 důvodů, proč byste se měli odhodlat a založit vlastní keš.

1. Podělte se o místo, které máte rádi
Sdílení je péče. Vodopád, úžasný výhled, malebný parčík – jistě můžete skrýt keš jen proto, že je na mapě dost místa, ale přivést ostatní na skvělé místo je jedním z nejlepších důvodů, proč keš skrýt.

2. Vyzdvihněte skryté klenoty
Může to být úžasné graffiti ve zřídka navštěvované uličce, lokální historie v místě, o kterém se nepíše v žádném cestovatelském blogu, nebo lavička, na které jste seděli pod krásným stromem, kde jste dostali svůj první polibek. Přivést lidi na místa, která mají význam a o kterých by se jinak nedozvěděli, je další skvělý důvod, proč skrýt keš.

3. Získejte suvenýr za založení keše v roce 2023
Pokud bude vaše keš publikována před koncem roku, získáte digitální připomínku svého příspěvku ke hře, která bude umístěna na vašem profilu.

4. Překvapte a potěšte ostatní hráče
Dalším skvělým důvodem pro umístění kešky je úsměv na tváři kačerů, když najdou vaši kešku. Můžete použít neobvyklou schránku, chytré maskování nebo je zaujmout zábavným hlavolamem na místě.

5. Přispívejte
Pokud vás geocaching baví, přispívejte do hry přidáváním kvalitních keší na herní plán, abychom všichni mohli hrát dál.

6. Vyzvěte sami sebe
Pociťte zadostiučinění, když najdete dokonalou schránku, která se hodí na konkrétní místo a velmi dobře ji ukryjete. Až si přečtete logy o tom, jak se ostatní při hledání vaší kešky bavili, bude to stát za to.

7. Oslavte výjimečný geocachingový okamžik
Možná jste dosáhli nějakého milníku nebo jste našli všechny kešky v okruhu 100 mil. Svezte se na vlně radosti a oslavte to tím, že založíte keš inspirovanou a věnovanou vašim oblíbeným nálezům.

8. Vytvořte volné místo
Jedny z nejoblíbenějších keší jsou tzv. TB hotely. Pokud jste vždycky chtěli vlastnit penzion, ale nevíte, kde začít, důvodem pro výjimečný úkryt by mohlo být poskytnout geocachingovým cestovatelům dočasný odpočinek na jejich cestě.

9. Vytvořte zážitek
Ať už fyzický, nebo mentální: ukrytí keše může ostatním poskytnout zajímavé zážitky. Můžete schovat keš na stromě, keš, ke které se dostanete pouze dlouhou túrou, nebo vytvořit zábavnou hlavolamovou keš pro ty, kteří si rádi procvičí mozek.

10. Pociťte lásku
Získejte body oblíbenosti (srdíčka) od ostatních hráčů, když ukryjete výjimečnou keš.

11. Předveďte svou dovednost
Pokud umíte stavět, konstruovat nebo vyprávět skvělé příběhy, důvodem k založení keše by mohlo být předvedení vašich dovedností. Vytvořte jedinečnou schránku, navrhněte hlavolamovou keš, podělte se poutavým způsobem o historická fakta o dané oblasti nebo vezměte hráče s sebou na vzrušující dobrodružství prostřednictvím vyprávění příběhů.

12. Propojte se s přírodou
Při hledání místa pro ukrytí kešky se můžete vydat do přírody a znovu se s ní spojit.

13. Buďte součástí něčeho většího
S téměř 3,4 milionem keší ukrytých po celém světě přispíváte k celosvětovému fenoménu.

14. Podpořte komunitu
Zakládání keší zahrnuje i eventy. Pokud se chcete seznámit s kačery ve vašem okolí, uspořádejte event, abyste se s nimi seznámili a naplánovali budoucí výlety za keškami.

15. Získejte nárok na virtuální odměnu 4.0
Schovejte do 31. prosince 2023 keš, která získá alespoň 4 body oblíbenosti, a získejte možnost založit virtuální keš. Na blogu se dozvíte, jak se můžete kvalifikovat.