Lidé z Geocaching HQ se zúčastňují desítek mega a giga eventů po celém světě, podávají si ruce, sdílejí dobrodružné příběhy a samozřejmě i příběhy o geocachingu! Sassy Bandit je Front End Developerka v Geocaching HQ. Nedávno se spolu s Love, gearguru a Bennem vydala do Dánska, aby se zúčastnili megaeventu Copen Adventure (GC9ZYGC). Zde je shrnutí její cesty.

Na východním pobřeží Dánska na ostrově Sjaelland leží malebné město plné historických památek, vodních cest a zeleně. Kdysi dávno chodil po této zemi snílek, jehož příběhy žijí dodnes. Ten snílek se jmenoval Hans Christian Andersen. Nyní, po letech, Copen Adventure pozval geokačery, aby se stali součástí kouzelného dobrodružství inspirovaného některými z jeho nejoblíbenějších příběhů.

Když se blížil uvítací event, stála jsem na hlavním kodaňském vlakovém nádraží. Hledala jsem malý poklad ukrytý vysoko ve zdi, který byl předmětem velmi oblíbené virtuální keše. Jakmile jsem pořídila požadovanou fotografii, padl mi zrak na známou postavu, gearguru. Pozdravila jsem a kývla směrem k místu. Zatímco odstoupil, aby se vyfotil, sledoval jsem, jak se na místě náhle sbíhá tucet dalších kačerů. Usmála jsem se při tom pohledu. Někdy geocaching připomíná pohádku, která vás přenese do jiné říše, kde se všední den promění ve velké dobrodružství.

Samotný uvítací event se konal na Radničním náměstí se sochou Hanse Christiana Andersena. Byl to čas setkání, shledání s přáteli a navázání nových vztahů. Ve vzduchu bylo cítit vzrušení.

Letošní léto přineslo do Dánska spoustu deště, ale jako by to bylo napsáno v pohádce, na event jasně svítilo slunce. Megaevent se konal v pevnosti Kastrup, která je nyní veřejným prostranstvím a pochází z let 1886-87. Je obklopena vodním příkopem a je z ní výhled na Amager Strandpark, kde se následující den konalo CITO. Bylo to krásné prostředí. Během celého eventu se četly pohádky nahlas v dánštině i angličtině, lezlo se po stromech, soutěžilo se o co nejpřesnější umístění vlajky na souřadnice a bylo možné odlovit sérii labek, v nichž jsme měli za úkol pojmenovat zobrazenou pohádku.

Závěrečný event byl spojený s dalším příbuzným tématem. Konal se v blízkosti ikonické sochy Malé mořské víly, postavy z jedné z Andersenových pohádek. Probíhaly zde poslední rozhovory a objímání, když se náš společný čas chýlil ke konci.

Cesta Andersenovými světy byla potěšením. Rád bych vyjádřila velké poděkování organizačnímu týmu za přípravu nádherného víkendu a nezapomenutelné akce!