Každý týden upozorňujeme na speciální keše z celého světa – a jaký to byl rok! Viděli jsme fantastickou škálu keší, od keše s tématem hry Plinko ve Spojených státech, přes chytře ukrytou keš v Německu, hlavolamové bludiště v Nizozemsku až po FTFkové dobrodružství v Kanadě a mnoho dalších.

Podívali jsme se na kešky, které se vám nejvíce líbily na našem blogu, Facebooku a Twitteru, a sestavili seznam 8 nejlepších, o které se s vámi podělíme. Dejte nám vědět o svých oblíbených:

1.) Q’s Geo-PlinkoGC5BQX1
Pusťte se do hry Q’s Geo-Plinko! K zalogování této kešky týdne (GC5BQX1) budete potřebovat trochu štěstí. Tato nadrozměrná kombinace hry a kešky vás určitě pobaví!
Jakmile se přiblížíte k úvodním souřadnicím, uvidíte zelenou dřevěnou truhlu vysokou asi pět stop. Na přední straně truhly je připevněno akrylové logo Geocaching® a na zemi pod ní je umístěn ammobox. Když je schránka s keší na volném prostranství, myslíte si, že jste narazili na zatím vaši nejjednodušší keš. Ale počkejte – dobrodružství s touto keší teprve začíná!

2.) See’n SuchtGC8JHXD
Některé keše opravdu upoutají vaši pozornost a přitáhnou vás téměř jako magnet. Je vám to povědomé? Co třeba zvonkohra? Kreativita a inovace vytvářejí úžasné skrýše pro keše; komunitě kačerů nikdy nechybí inspirace. Naše Keš týdne, See’n Sucht (GC8JHXD), vám dokáže, že některá místa jsou pro keš opravdu jako stvořená!

3.) Rundtosset nøglestafetGC56N5D
Co vznikne, když zkřížíte ptačí budku s překážkovou dráhou? Vzrušující keška! Cestujeme do Dánska, abychom našli naši Keš týdne, Rundrosset nøglestafet (GC56N5D). V západním Dánsku se nachází nejzajímavější ptačí budka v celé zemi. Být úplně sám v lese a hledání keše není to nejtěžší. Podle stránky keše vedou souřadnice kačery přímo k ptačí budce. Jakmile kačeři dorazí na úvodní souřadnice, začíná zábava.

4.) Arte de Portas AbertasGC3D4F9
Na začátku 1. desetiletí 21. století historické centrum města Funchal na portugalském ostrově Madeira utichlo a bylo zde mnoho opuštěných budov. V rámci boje proti tomuto úpadku městská rada ve spolupráci s místními umělci oživila a zkrášlila ulici Rua de Santa Maria tím, že namalují na co nejvíce dveří propracované vzory. Dnes se sem sjíždějí turisté ze všech koutů světa, aby obdivovali nádherné umění, a město tak získalo nový život. Naše Keš týdne, Arte de Portas Abertas (GC3D4F9), nasbírala za deset let své existence neuvěřitelných 772 bodů oblíbenosti. Projděte se s námi po ulici Rua de Santa Maria a zjistěte, čím je tato keš tak výjimečná!

5.) Space InvaderGC7QEJJ
Hledání mimozemského života máte na dosah ruky. Od roku 2018 přichází z Londýna více než 1 000 hlášení o něčem “mimozemském”. Může to být mezihvězdný druh? Nebo jen meteorologický balón? Nadšený amatér? Ať už je to cokoli, kolují konspirace o tom, co je (GC7QEJJ) za keš, kdo ji umístil a co to znamená pro zbytek světa.

6.) The Gokyo LakesGC1ZDJJ
“Cesta dlouhá tisíc mil začíná jedním krokem.” – Lao-c’

Vítejte v Nepálu, vnitrozemské asijské zemi s jednou z nejúžasnějších krajin na světě. Hory se tyčí téměř v každém koutě této velkolepé země. Vydejte se s námi na Gokijská jezera: T5ková expedice života (GC1ZDJJ)!

7.) They Would Have Loved ItGCGGGV
Co by to bylo za T5 bez boje, že? Ne všechny kešky jsou hádanky uložené všem na očích. U některých keší je výzvou samotná cesta. Tato Keš týdne je příkladem toho, jak daleko jsou někteří kačeři ochotni zajít!

V září se tři neohrožení kačeři vydali na cestu za prvním nálezem osamělé kešky v kanadské divočině. Nebyla to však jen tak ledajaká keš! They Would Have Loved It (GCGGGV) čekala na své nalezení více než 20 let a stala se rekordmanem jako nejstarší nenalezená keš na světě!

8.) Riana’s TreasureGC1W2H3
Namibie je země bohatá na biologickou rozmanitost s lesnatými savanami, písečnými plážemi podél Atlantského oceánu, svěžími záplavovými oblastmi a vyprahlými pouštěmi. V tomto vydání Keše týdne (GC1W2H3) se vydáme do této úžasné jihoafrické země. Je domovem pro téměř 350 keší, a tak jaký je lepší způsob, jak se spojit s ekologicky zaměřeným národem, než geocaching!


Podívejte se na všechny Keše týdne na blogu Geocaching nebo na úplný seznam Keší týdne. Pokračujte v objevování nejúžasnějších keší po celém světě. Pokud chcete nominovat Keš týdne, vyplňte tento formulář.