Seznamte se s Wiesje, čtvrtinou nizozemského geocachingového týmu Scout 4. Od roku 2007 našla se svou rodinou více než 2 300 kešek v 15 zemích a to teprve začíná. Wiesje dokumentuje všechna svá geocachingová dobrodružství na svém instagramovém účtu gc_scout4.

Dozvíte se s námi, jak Wiesje s geocachingem začala, jaké jsou její tipy pro geocaching s rodinou a přáteli a na co se při své další cestě nejvíce těší.

Geocaching HQ: Jaký příběh se skrývá za tvým uživatelským jménem? Jak a kdy ses dozvěděla o geocachingu?
Scout 4 je název týmu, který jsme si jako čtyřčlenná rodina zvolili, když jsme v roce 2007 začali s geocachingem. Táta, máma, sestra a já jsme si připadali jako opravdoví skauti, když jsme vyrazili se všemi těmi nástroji a GPSkou, takže odtud pochází ten název. Můj strýc (tým WilP) je velký nadšenec do geocachingu. Seznámil nás se svým koníčkem, když mi bylo dvanáct let. Dokonce mi k narozeninám koupil můj první Travel Bug®! Díky němu se geocaching stal i naším koníčkem a od té doby to tak zůstalo. Teď je mi 29 let a stále často chodím na kešky s tátou nebo se svým nejlepším kamarádem Nickem.

Geocaching HQ: Kdy jsi začala dokumentovat své nálezy keší na sociálních sítích? Jaká dobrodružství nejraději na internetu sdílíš?
Vše začalo mým nekonečným procházením Instagramu a hledáním dalších dobrodružství od ostatních kačerů z celého světa. Dokonce jsem si vytvořila seznamy pro ukládání nejúžasnějších keší, na které jsem narazila, roztříděné podle zemí. Když jsem se více ponořila do komunity, pomyslela jsem si: “Tohle je něco, čeho chci být také součástí!” A tak se v roce 2022 zrodil účet @gc_scout4. Věřím, že Instagram je dokonalý způsob, jak objevit vzrušující geocachingová dobrodružství na místech, kde jste ještě nikdy nebyli. Opravdu mě baví pomáhat lidem nebo doporučovat kešky. A není úžasné, když někdo díky našemu nadšení objeví nový koníček?

Geocaching HQ: Jaké je tvé nejoblíbenější video, které jsi vytvořila?
Myslím, že to je moje poslední video: to se zipline v Německu, GC4N9R6; natáčela jsem ho s kamarádem Nickem. On pořizuje téměř všechny fotky a videa, na kterých mě vidíte v akci, takže všechny zásluhy patří jemu! Byla to velká zábava a bylo to poprvé, co jsme natáčeli dvěma kamerami, abychom vytvořili skvělý střih. A nezapomeňme na to video s bowlingovými koulemi, GC9G0TB! Ta keš byla velmi kreativní a spoustě lidí se líbila a požádali mě o GC kód.

Geocaching HQ: Jak bys vysvětlila geocaching člověku, který o něm nic neví?
Je to nekonečná hra o hledání pokladů v reálném životě, kterou můžete hrát po celém světě. Dozvíte se o nejnáhodnějších tématech, strávíte spoustu času venku, budete aktivní a zároveň se budete bavit (sami nebo s rodinou a přáteli). Můžete se vyblbnout s nástroji a hádankami nebo jen relaxovat a užívat si okolí. A vsadím se, že objevíte nová místa, která byste bez geocachingu neobjevili. Tak na co čekáte? ;)? Jděte ven a hrajte!

Geocaching HQ: Jak a kde mohou lidé najít vás a váš geocachingový obsah?
Najdete mě na Instagramu! Svá geocachingová dobrodružství zveřejňuji na @gc_scout4. Jsem velkým fanouškem tras s dobrým příběhem a náročnými úkoly. Od GeoTours po noční kešky a od výletů po městě až po stezky v divočině, jsem zapálená pro dobrodružství! A pokud máte nějaké otázky nebo potřebujete tipy, neváhejte mi poslat DM!

Celý rozhovor v angličtině si můžete přečíst zde.