Zaměstnanci Geocaching HQ – Lackeys se účastní desítek mega a gigaeventů po celém světě, kde si potřásají rukama, sdílejí příběhy o dobrodružství a samozřejmě geocachingu! Jerimiah (MusikMaker) je vedoucím kontroly kvality v Geocaching HQ. Letos jsem měl tu čest zúčastnit se Maritime Mega V (GC9V5Q6) ve Frederictonu v kanadském New Brunswicku. Nedávno odcestoval do Kanady, aby se zúčastnil megaeventu Maritime Mega V (GC9V5Q6). Zde je shrnutí jeho cesty.

Maritimes jsou tři malé provincie na jihovýchodě Kanady s pobřežím Atlantského oceánu – New Brunswick, Nové Skotsko a Ostrov prince Edwarda. Všechny tyto oblasti byly původně francouzskými koloniemi, dokud je v době americké občanské války nezískali Britové, kteří je o několik let později spojili s provincií Kanada a vytvořili tak počátky moderního státu Kanada. Díky svému přístupu k pobřeží byly tyto oblasti důležité pro lodní dopravu a obchod, zejména v počátcích koloniální Severní Ameriky. Dodnes se zde mluví francouzsky i anglicky, což svědčí o bohaté historii a silné identitě obyvatel, kteří zde dnes žijí.

Ubytoval jsem se v hotelu (díky za odvoz, Carle!), právě včas na MMV – Meet & Greet Strawberry Social (GCA6BVD), opravdu zábavné setkání v centru Frederictonu. Díky přístřeší v sále nás nezaskočil ani 30minutový liják, který se během akce spustil, a domácí jahodový koláč byl samozřejmě zlatým hřebem.

Obrázek nejlahodnějšího jahodového koláče.

V pátek ráno jsem se po vydatném odpočinku vydal na svůj třetí event, Welcome to Hanwell Meet & Greet (GCA7QQA). Hanwell Place má skvělou halu pro pořádání akcí a také několik kilometrů stezek, které kladou důraz na dostupnost v přírodě. Stezky jsou zpevněné pogumovaným asfaltem, takže se po nich nejen příjemně chodí, ale zároveň umožňují lidem s omezenou pohyblivostí poznat přírodu z první ruky a vlastním tempem. Na tomto eventu jsem se setkal a skvěle si popovídal se spoustou zkušených i nových kačerů a dostal jsem se na skupinovou fotku s naším vlastním žabákem Signalem.

V sobotu se konečně konal hlavní event: Maritime Mega V (GC9V5Q6). V hlavním sále místního kostela bylo pro všechny dost místa na zahajovací ceremoniál, který vedla koordinátorka megaeventu Carolyn (Elhartová), včetně skvělé prezentace Grahama Nickersona o využití dat a znalostí z crowdsourcingu při geocachingu k obnově historických databází zapomenutých nebo brzy zapomenutých kulturně významných míst. K dispozici byly workshopy, prodejní a společenský sál a velmi ceněné občerstvení. Později odpoledne jsme se všichni sešli ke společnému hromadnému focení.

Několik stovek účastníků se shromáždilo na travnaté ploše, aby se vyfotili na skupinovou fotografii pořízenou dronem.

Poté jsem se vydal na MMV – Maritime Kitchen Party (GCA6BWE) na krásnou venkovskou farmu za městem. “Kitchen party” je kanadská lidová tradice hluboce zakořeněná v atlantické Kanadě, která zahrnuje jídlo a často i společnou lidovou hudbu. Na této akci nám po jídle zahrála místní lidová kapela a udělali nám s’mores (sendvič ze sušenek s marshmallow a čokoládou uvnitř). Díky mnoha společenským setkáním a hudbě se jednalo o neformální a příjemnou akci.

Účastníci sedí u stolů ve srubu a sledují, jak kapela hraje lidovou hudbu.

Další prospaná noc a najednou tu byla neděle, poslední den megaeventu. Před cestou na letiště jsem se zastavil na MMV – Farewell Breakfast to the Maritimes – Snídaně na rozloučenou s Maritimes! (GCA6BWJ) na vydatnou kontinentální snídani, další rozhovory s geokačery z celé oblasti a závěrečnou tombolu o ceny spojené s geocachingem. Bylo to nádherné zakončení megaeventu.

Snažím předstírat, že jsem o pár centimetrů vyšší, protože jsem si upřímně myslel, že to bude jen od pasu nahoru! To nevyšlo. (Měřím 175 cm)

Lidé, které jsem potkal, a krásná místa, která jsem navštívil, jsou stále v mé mysli. Měl jsem velkou radost, když jsem od hráčů slyšel, jakými různými způsoby (a z jakých důvodů!) hru hrají, a znovu jsem si připomněl, proč je pro mě práce v Geocachingu takovou ctí a zodpovědností – bez hráčů a komunity by žádná geocachingová společnost, jak ji známe dnes, neexistovala. Závěrečné poděkování patří všem za přátelskost, vstřícnost, zvědavost a nasazení!

-Jerimiah (MusikMaker)
QA Lead, Geocaching.com