Díky výzvě Iconic Cacher tohoto měsíce pro Kolo výzev se geokačeři po celém světě při svých dalších výpravách za keškami zaměřují na různé typy keší. Vzhledem k tomu, že každý typ keše má svou jedinečnou ikonu, vyzvali se kačeři posedlí statistikami, aby dokončili takzvaný “hon za ikonkami”. Cílem honu za ikonkami je najít a zalogovat co nejvíce různých typů keší a “sbírat” jejich ikony! Přečtěte si další informace o honu za ikonami a o tom, jak se na něj připravit.

Obtížnost honu za ikonkami se může lišit v závislosti na tom, čeho chcete dosáhnout.
Pokud s honem za ikonami začínáte, začněte třeba tím, že se pokusíte najít pět různých typů keší, které jsou všechny poblíž. Dobrým počátečním seznamem může být tradička, multina, mysterka, letterbox a labka. Pokud se cítíte na větší výzvu, usilujte o osm typů keší. Ve státě Washington, kde se nachází centrála Geocachingu, máte šanci dokončit působivou sérii 13 různých ikon keší, protože v tomto státě se nachází keš centrály Geocachingu (GCK25B), která má vlastní ikonu, a jedna ze vzácných keší projektu A.P.E. (GC1169).

Pokud vás zajímá, jaké typy keší jste již našli, můžete si je prohlédnout na stránce svého profilu na webových stránkách a výběrem záložky kešky. Na levé straně se zobrazují různé typy nalezených keší a jejich ikony. Seznam všech typů keší najdete na webu Geocaching.com.

Klíčem k úspěchu honu za ikonami je plánování. Níže jsou uvedeny tipy, které vám pomohou dosáhnout status Ikonický kačer během chvilky!

  • Máte-li prémiové členství, vytvořte si v aplikaci Geocaching® seznam s keškami, které plánujete najít v rámci honu za ikonami. Poté si ji stáhněte pro offline použití. Můžete si tak snadno naplánovat trasu a hledat kešky, i když vaše mobilní zařízení nemá signál.
  • Zařaďte do seznamu záložní kešky. Vždy existuje možnost, že keš nenajdete, proto si zdvojnásobte ikony na seznamu, aby jeden log Nenalezeno (DNF) neohrozil vaši velkolepou výpravu.
  • Vyberte si multiny s méně zastávkami. To zajistí, že nalezení multiny nezabere příliš mnoho času, který pak můžete věnovat hledání jiných typů.
  • Eventy jsou skvělým typem keší, které lze zahrnout do honu za ikonami. Prakticky máte jistotu zalogování nálezu a navíc se pobavíte s kačery! V rámci honu za ikonami můžete svůj vlastní event i uspořádat.

Už jste někdy hon za ikonkami dokončili? Sdílejte své příběhy v komentářích!