Letos v listopadu se více než 14 000 kačerů sešlo na oslavě 10. výročí Mezinárodního festivalu filmů o geocachingu (GIFF). Oslavili jsme 18 finálových GIFF filmů ze sálů kin, garáží, autokin a venkovních lokací po celém světě. Celkově to byla další skvělá připomínka toho, co na geocachingu milujeme a jak nás geocaching všechny spojuje.

Hlasy byly sečteny a my s potěšením představujeme letošní ceny filmového festivalu: Signal Award – Cena žabáka Signala a People’s Choice Award – Cena diváků.

Nejprve vyhlašujeme vítěze ceny Signal Award, kterého vybrala porota složená z dobrovolných reviewerů geocachingové komunity z celého světa. Vítěze ceny Signal Award vybrali pro celkovou dokonalost tohoto krátkého filmu o geocachingu. Porotci přihlíželi ke kvalitě produkce, obsahu, kreativitě a přínosu pro celosvětovou komunitu geocachingu.

Letošním vítězem ceny Signal Award je…

Tilius Travel – Německo

Blahopřejeme filmařům z TiliusTravel team: Thorro, Occultator a der_SiR!

V srdceryvném příběhu Tilius Travel se travelbug Tilius oddělí od svého stvořitele a musí najít cestu zpět během řady dobrodružství v Černém lese. Setkává se s kačery, s kešemi všech tvarů a velikostí a s nebezpečími divočiny. Je to jeden trackovatelný předmět proti celému světu na epické cestě za návratem domů.

Zde je to, co o tomto filmu řekli někteří revieweři:

“Opravdu pěkný a svěží nápad, velmi dobře provedený. Natočení bylo opravdu kvalitní. Úžasné! :)”

“Tohle byl zdaleka nejkreativnější, nejzábavnější a nejvíce potěšující příspěvek. Všechny jsem hodnotil na stupnici 1-5, ale když jsem se dostal k tomuto, dal jsem mu samé desítky…”

Komunita kačerů také již počtvrté hlasovala pro svůj oblíbený film v celosvětovém hlasování o cenu diváků People’s Choice Award 2023. Děkujeme za účast!

Letošním vítězem ceny People’s Choice je…

Geocare – Home for the Aged Geocacher – Austrálie

Gratulujeme filmaři chooknchunk!

Geocare – Domov pro kačery seniory je vtipný pohled do budoucnosti geocachingu. Tento odlehčený film ukazuje skupinu starších kačerů – obyvatel domova důchodců, kteří se s pomocí svých zdravotních sester pokoušejí najít nově publikovanou keš. Tento film, který je přívětivý, vtipný a obsahuje překvapivý zvrat, našel odezvu u mnoha oddaných kačerů a byl zdaleka nejoblíbenějším filmem fanoušků.

Zde je vyjádření některých hlasujících v anketě People’s Choice k tomuto filmu:

“Opravdu vtipné se skvělým zvratem na konci!”

“Děkuji vám, že jste se s námi podělili o pohled do budoucnosti. Moji nejbližší přátelé z geocachingu a já teď máme místo, kam jít do důchodu!”

“Každý kačer stárne! Tento film jako by rezonoval s každým kačerem, který se na to dívá. Doufejme, že zařízení pro seniory budou od této chvíle umožňovat svým obyvatelům geocaching provozovat!”

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem filmařům, že přispěli k úžasné zábavě na GIFFu. Podívejte se na vítěze a všechny finálové filmy GIFF 2023.

Bez čísel by to nebylo shrnutí GIFFu!

Zde je několik čísel z GIFFu 2023:

Během 11 dnů kačeři zalogovali více než 13 000 účastnických logů na registrovaných GIFF eventech.
58 přihlášených filmů z 21 zemí
18 finálových filmů z 11 různých zemí
Celkem 549 eventů ve 43 různých zemích, z toho 547 eventů a 2 megaeventy
Více než 10 000 hlasů v hlasování People’s Choice Award

GIFF přestávka

GIFF 2023 je za námi, a tak je čas promluvit si o budoucnosti GIFFu – jak se říká, “po GIFFu je před GIFFem”.

S blížícím se 25. výročím geocachingu nás čekají zajímavé věci! V roce 2024 si GIFF udělá krátkou “přestávku”, abychom mohli v roce 2025 opět rozbalit červený koberec a uspořádat speciální ročník slavností, takže komunita bude mít dostatek času na to, aby si vymyslela a vytvořila další videa!

Opravdu si vážíme vaší podpory a uznání, které jste GIFFu v průběhu let projevili. Díky kačerské komunitě se z malého amatérského filmového festivalu stal celosvětový fenomén s desítkami přihlášených filmů, stovkami eventů a tisíci návštěvníků – díky vám se GIFF mohl konat 10 let!

Skřítci z GIFFu toho mají pro příští festivaly ještě hodně v plánu. Zůstaňte naladěni, až zase přijde čas na něco GIFFového!