"Odesláním stránky s keší souhlasíte s tím, že máte všechna potřebná povolení od vlastníka nebo správce pozemku k ukrytí vaší geocache na daném místě. Jako vlastník keše jste zodpovědní za určení, koho kontaktovat, abyste získali povolení."

Pokud se jedná o soukromý pozemek, vyžádejte si povolení majitele nebo správce pozemku. Pokud jsou na místě, zeptejte se přímo jich. Pokud mají webové stránky, můžete tam najít jejich kontaktní údaje. V případě veřejných míst zkuste následující zdroje:

Nejprve se podívejte na regionální zásady geocachingu na Wiki. Revieweři z celého světa udržují stránky wiki pro své oblasti v aktuálním stavu, pokud jde o pozemní politiky. Je to jeden z nejjednodušších a nejspolehlivějších způsobů, jak zjistit, zda jsou ve vámi zvolené lokalitě povoleny geocache a zda pro danou oblast platí politika povolování. Často obsahují kontaktní informace na úřady, které je třeba oslovit kvůli povolení. Stránku pro vaši oblast si přidejte do záložek, abyste ji mohli znovu najít, až ji budete potřebovat.

Chcete umístit keš v parku? Pokud je místo označeno jako park, existuje agentura, která ho spravuje. Někdy je součástí názvu parku i informace o tom, kdo jej spravuje. Městské, okresní, státní, provinční a národní parky spravují stejnojmenné organizace. V největších parcích jsou obvykle na místě zaměstnanci a můžete se jich přímo zeptat.

Internetové vyhledávače jsou vaším přítelem pro spojení s těmito agenturami. Pokud nemůžete najít agenturu, která nemovitost spravuje, zkuste kontaktovat nejbližší agenturu, kterou můžete. Často vás mohou nasměrovat na agenturu, kterou hledáte. Zkuste kontaktovat majitele jiných keší na stejném pozemku a zeptejte se jich, koho kontaktovali ohledně povolení jejich keše. Pokud jste si prohlédli místní regionální wiki a nedaří se vám identifikovat správce pozemku, zeptejte se místního reviewera. Možná vás budou schopni nasměrovat správným směrem.

Poté, co zjistíte, na kterou agenturu se chcete obrátit s žádostí o povolení, buďte připraveni. Pravděpodobně se budete muset setkat přímo s někým v dané nemovitosti. Budou chtít vědět, co používáte za kontejner a kde/jak plánujete skrýš ukrýt. Buďte připraveni sdělit jim svůj plán údržby a ten upravit, pokud budou chtít něco jiného. Správci pozemků mají konečné slovo ohledně úkrytu a umístění vaší kešky, takže vaše veselá spolupráce je důležitá. Reprezentujete pro ně komunitu geocachingu. Jejich zkušenost s vámi a s tím, jak se o keš staráte, může ovlivnit jejich názor na budoucí skrýše v oblasti, kterou spravují.

Po získání povolení k umístění keše můžete umístit kontejner a dokončit stránku keše. Při odesílání keše k publikaci nezapomeňte reviewerovi vysvětlit podrobnosti o povolení. Poté, co projde recenzí, budete brzy číst FTF log na své nové keši!