Malá příprava před odchodem může znamenat rozdíl mezi rychlou publikací keše a nutností začít znovu.

Projdeme si několik věcí, které je třeba zkontrolovat před, během a po skrytí keše. Na konci příspěvku jsme také přiložili grafiku, kterou si můžete uložit a vytisknout, abyste měli fyzický kontrolní seznam, který vás připraví na úspěšné schovávání.

Příprava

 • Vyberte si kontejner
  • V ideálním případě by měl být tak velký, jak to vaše místo úkrytu umožňuje. Neschovávejte mikroskop na místě, které by mohlo snadno ukrýt kontejner dostatečně velký pro uložení swagu a sledovatelných předmětů. Větší je lepší jak pro životní prostředí, tak pro geocachery, kteří ji hledají.
  • Dobrá nádoba na geocache by měla být vodotěsná a pevná pro dlouhou životnost venku. Přečtěte si, co dělá dobrou nádobu na geocache dobrou: vysvětlení kontejnerů cache.
 • Zkontrolujte si místní pozemkové předpisy
  • V některých oblastech je k ukrytí geocache potřeba povolení, jinde můžete chtít, abyste pracovníkům ukázali, kde bude vaše geocache ukryta. Na některých místech není geocache povolena vůbec.
  • Ideální čas na zjištění zásad pro vámi vybranou oblast je předtím, než se tam vydáte skrýt svou keš. Revieweři z celého světa přispěli do Wiki o regionálních zásadách, kterou můžete použít k ověření místních zásad pro danou oblast.
  • Ujistěte se, že oblast, ve které keš ukrýváte, je místem, kam se můžete v případě potřeby snadno vrátit a provést údržbu keše.
 • Projděte si pokyny pro ukrytí geocache
  • Tato část je velmi důležitá. Když bude vaše keš recenzována k publikaci, bude ji recenzent kontrolovat podle všech těchto pokynů. Pokud již máte představu o tom, kam a jak schránku ukryjete, zkontrolujte svůj nápad nejprve podle těchto pokynů. Pokud nesplňuje všechny pokyny, nemůže být publikován.

Profitip: Pro rychlý a snadný přístup si přidejte do záložek regionální zásady Wiki a pokyny pro skrývání.

Když jdete ven schovat keš

 • Přemýšlejte o mudlech. Pokud si myslíte, že jste našli potenciální úkryt, ustupte a rozhlédněte se kolem sebe. Jste na dohled mudlům? Pokud ano, můžete zvážit jiné místo nebo přidat do listingu keše spoilerový obrázek nebo popisný hint. Místo dobře viditelného místa zkuste keš schovat tam, kde ji geocacheři mohou hledat za nějakým krytem, abyste nepřitáhli pozornost okolních mudlů.
 • Zamyslete se nad tím, jaký dopad na životní prostředí bude mít vaše keš. Pokud je úkryt velmi obtížné najít, může dojít k pošlapání blízkých rostlin. Pokud se domníváte, že by mohlo dojít k poškození okolí, zvolte jinou skrýš nebo usnadněte nalezení keše.
 • Přemýšlejte o skrytých orientačních bodech. Pokud jste nenašli všechny okolní keše s hádankami nebo více stagemi, uvědomte si, že se poblíž může nacházet tajná fyzická keš, která blokuje vaše umístění. Možná se vám vyplatí poohlédnout se po dalších potenciálních místech pro ukrytí v okolí v případě, že vaše první volba není k dispozici.

Před odesláním ke kontrole

 • Proveďte poslední kontrolu pokynů. Znovu si projděte pokyny a zkontrolujte, zda vaše keš odpovídá jednotlivým pokynům. Pokud nevyhovuje všem, opravte vše, co není v souladu, než ji odešlete ke kontrole.
 • Ujistěte se, že je kontejner na keš na místě a připraven k nalezení, až ji budete předkládat k revizi. Okolní geocacheři se často předhánějí v tom, kdo jako první najde nově publikovanou keš.
 • Podělte se s reviewerem o detaily skrýše. Při odesílání keše k recenzi popište reviewerovi každý detail své schránky a úkrytu. Čím více informací poskytnete, tím menší je pravděpodobnost, že reviewer bude muset recenzi přerušit, aby se vás na něco zeptal.

Během procesu přezkoumání

 • Buďte trpěliví. Revieweři jsou velmi zkušení dobrovolníci, kteří reviewerují keše ve svém volném čase. Kromě svých geocachingových povinností mají také zaměstnání a rodiny, o které se musí starat. Proces review by měl začít do 7 dnů, ale obvykle je to mnohem dříve.
 • Kontrolujte svůj e-mail a stránku s keškami, kde najdete oznámení o své kešce. Váš reviewer na vás může mít otázky. Budou zveřejněny jako poznámky v dolní části stránky vaší keše.
 • Pro odpovědi na otázky použijte typ logu Reviewer note. Použijte stránku své keše k odpovědi na tyto otázky pomocí typu logu Reviewer Note a poté ji znovu odešlete k recenzi. Své odpovědi uvádějte co nejpodrobněji a nejjasněji - veškerá tato komunikace bude po zveřejnění vaší keše automaticky smazána. Neuvidí ji nikdo jiný než váš reviewer.
 • Upravte stránku keše a vyřešte případné problémy. Nevytvářejte novou stránku keše, abyste vyřešili nějaký problém. Místo toho upravte tu, kterou máte. Pokud se vaše keš neosvědčí, můžete ji dokonce znovu použít pro novou keš. Vše kromě kódu GC lze před publikací upravit.

Čím důkladněji jste se připravili, tím větší je pravděpodobnost, že vaše keš bude brzy publikována. Přeji vám příjemné čtení logů vaší nové keše!