Youtuber Carlo, v komunitě kačerů známý také jako JustCarlo, oplývá kreativitou a sdílí svou vášeň pro vytváření nových a vzrušujících tematických keší. Při vytváření schránek na keše ve své komunitě se inspiruje předměty každodenní potřeby a známými ikonami, jako je například Avatar the Last Airbender.

Potřebujete inspiraci pro nové kešky? Seznamte se s Carlem a poučte se z jeho jedinečných tipů a triků, jak navrhuje, staví a ukrývá své oblíbené keše!

HQ: Kdy ses poprvé dozvěděl o geocachingu?

O geocachingu jsem poprvé slyšel někdy v roce 2020. Moje švagrová byla první, která to zkusila; koupila si použitou GPSku na Facebook Marketplace, aby mohla vyzkoušet geocaching s mou neteří a synovcem. Několikrát to zkusili, ale dál se tím již moc nezabývali.

Samozřejmě, že později v tomtéž roce jsme se všichni potýkali s pandemií COVIDu. V roce 2021 jsme geocaching znovu objevili. Poté, co jsme prožili lockdown, naše rodina na tom byla tak, že jsme navštěvovali různé parky a dětská hřiště, což jsme dříve považovali za samozřejmost. Chtěli jsme, aby naše děti poznaly více místních stezek a regionálních parků v celé provincii. Geocaching se stal přirozeným rozšířením této snahy, protože nám umožnil poznávat přírodu a zároveň si udržet sociální odstup.

První keš, kterou jsem s dětmi našel, byla v parku s dětským hřištěm, které bylo prakticky prázdné. Několik dní předtím jsem si stáhl oficiální aplikaci Geocaching® a byl jsem mile překvapen, když jsem poblíž uviděl keš.

Geocaching HQ: Jak a kde mohou lidé najít vás a váš geocachingový obsah?

Nejlepší místo je na YouTube. Na to se v současné době soustředím nejvíce: @JustCarloGeocaching
Jsem také na Instagramu a TikToku:
TikTok:@justcarlo.gc
Instagram: @justcarlo.gc

Geocaching HQ: Tvoje série Craft a Cache – Vytvoř keš – vychází z blogu Geocaching HQ’s Hiding Themes na rok 2024. Rozhodl ses se vytvořit keš pro každé nové téma měsíce. Na jaké oblíbené téma jsi zatím keše vytvořil? Na které téma se nejvíce těšíš?

Zatím je moje nejoblíbenější keška s ptačí budkou (GCAMAV9 Hatchling Hideaway). Mám rád ptačí budky a měl jsem jasnou představu o tom, co chci vyrobit. Sbírání všech součástí šlo snadno, takže to bylo příjemné. Pokud jde o technickou stránku věci, v tomto videu jsem experimentoval s designem animací a hudby, který udává tón zbytku nadcházející série.

Co se týče nadcházejících témat, těším se na vesmírné téma. Myslím, že je tam toho hodně k prozkoumání (chápete?). Mám pro to několik nápadů, z nichž některé jsou závislé na konkrétních místech. Dalším tématem, na které se těším, je speciální maskování. Vždyť kdo by neměl rád uspokojení z nalezení šibalské skrýše?

Celý rozhovor v angličtině si můžete přečíst zde.