Je čas vzít si dobrou knihu a snažit se jen šeptat, protože dnešní geocachingový výlet nás zavede do knihovny. Od dob počátků geocachingu se jako žánr kreativních keší objevily knihovní keše. To dává smysl; ve všech těch čtenářských koutcích, knihách a regálech je v knihovně mnoho míst, která jsou po získání povolení ke schovávání skvělými úkryty pro umístění keše. Navíc klidná atmosféra knihovny s návštěvníky zahloubanými do knih a časopisů umožňuje při hledání keše zůstat nenápadný. Přečtěte si čtyři příklady tohoto speciálního žánru keší.

Obrázek od UniCacher.

1. Environmental Excellence
GC46CQ0 D 2.5/T 1.5

Souřadnice této multiny vedou ke schránce ukryté v růžové zahradě u veřejné knihovny v Oregonu ve Spojených státech. Chcete-li najít finální souřadnice, musíte najít pamětní desku v růžové zahradě. Díky číslům na desce a informacím ve schránce budete moci vyřešit vzorec, který vás dovede k finálním souřadnicím.

Obrázek od pli.

2. Biblioteca de São Lázaro
GC9N4JC D 1/ T 1

Tato knihovní keš je letterbox-hybrid umístěný v nejstarší veřejné knihovně v portugalském Lisabonu. Při hledání keše se vydáte na cestu krásnou budovou knihovny. Na uvedených souřadnicích si všimněte cedule s rokem výstavby knihovny. Čísla v roce vám poskytnou to, co potřebujete k tomu, abyste mohli postupovat podle zbývajících pokynů na stránce keše, urazíte určenou vzdálenost v budově, podíváte se na referenční čísla různých knih a nakonec dorazíte na finální souřadnice a ke schránce s keší.

Obrázek od HaveBirdWillGeo.

3. A Kirkwood Highway Library Geocache
GC3HX55 D 1.5/T 1

Tato knihovní keš je multina s dvěma zastávkami v knihovně Kirkwood Highway v Delaware, USA. Úvodní souřadnice jsou mimo knihovnu, kde je umístěna mikroschránka s pokyny, jak najít finální souřadnice v budově knihovny.

Obrázek od Pistok&Hopsy.

4. Bibliothek Seeligstadt
GC6RP5K D 1/T 1
Místo ve velké budově veřejné knihovny je tato tradiční keš ukryta v malé knihovně na autobusové zastávce v německém Seeligstadtu. Malá knihovna se skládá z velké obdélníkové dřevěné schránky a sady zásuvek a polic. Návštěvníci si mohou vyzvednout knihu, přidat jinou do knihovního fondu nebo si přidat další keš do svého počtu nálezů.

Už jste někdy našli kešku v knihovně? Podělte se o své příběhy o nálezech v knihovně v komentářích níže!