V duchu Roku skrýší upozorňujeme na kreativitu skrýší a upozorňujeme na různé žánry kreativních skrýší, které přesahují klasickou nádobu tupperware. Čtěte dále a nechte se těmito kreativními keškami inspirovat pro svou další skrýš!

Dnes se ponoříme do světa podvodních keší. Přesně tak, když mluvíme o tom, že celá zeměkoule je naše hrací plocha, zahrnuje to i vodní plochy! Hledání a logování keší pod vodou zní trochu zastrašujícím způsobem, ale podvodní keše se liší svou obtížností. Podívejte se na tyto čtyři podvodní keše a začněte plánovat své vlastní podvodní snažení.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

 

1. Łódź podwodna
GC79TBV, D 5/T 5

A scuba diver underwater investigates a sunken shipImage by Patrac.

Tato tradiční keš je připevněna k potopené lodi Wilhelm, která leží na dně zatopeného lomu v polském Jaworznu. Geocacheři budou potřebovat vybavení SCUBA a vodotěsný fix nebo pero, aby se dostali ke keši a podepsali se do logbooku, který je připevněn ke schránce a musí zůstat pod vodou.

2. Chitek Lake Underwater Cache
GC604FQ, D 5/T 5

Image by I’m Lost.

Podvodní keš Chitek Lake je ukryta pod hladinou malebného jezera v kanadském Saskatchewanu. Aby kešer našel keš, musí se potápět v jezeře, aby vyzvedl kontejner s keší, dopravit ho zpět na pevninu, podepsat se do logbooku a odevzdat případný SWAG, a pak se rychle ponořit zpět do jezera a vrátit kontejner do úkrytu.

3. Jellyfish Lake – Ongeim’l Tketau
GC11A56, D1.5/T5

A geocacher snorkeling underwater in a sea of jellyfish.Image by Cache Dipper.

Pro zalogování této EarthCache se geocacheři musí vydat k jezeru Medúzy v ostrovním státě Palau a pomocí GPS odečíst hladinu vody v jezeře. Technicky vzato se člověk nemusí pro zalogování keše ponořit pod vodu, ale podívejte se do fotogalerie této keše a uvidíte, že téměř všichni nálezci se do jezera ponořili, aby si zaplavali se zlatými medúzami.

4. Antuuns
GC1XQ4V, D3/T5

Two scuba divers underwater near a fake shark.Image by Antuuns.

Název této lotyšské keše, Antuuns, je odvozen od jména falešné makety žraloka, který se ukrývá v zatopeném lomu, kde se keš nachází. Keš se nachází dostatečně blízko vodní hladiny, takže je možné se k ní potápět volným způsobem, ale majitel keše v popisu vysvětluje, že se doporučuje výbava SCUBA.

Pokud máte zájem zkusit najít podvodní geocache, vyhledejte keše na webových stránkách nebo v mobilní aplikaci Geocaching® a vyfiltrujte si atributy "Boat required" nebo "Scuba gear required".

Jaká je vaše oblíbená kategorie kreativních keší? Podělte se o ně v komentářích níže!