Geocaching je plný důmyslných a vynalézavých tvůrců keší. Seznamte se s Jody (pinkmonkey2), kreativní geokačerkou, která inspiruje a udivuje svou komunitu nápaditým a netradičním přístupem k podpoře zábavných a jedinečných keší.

Jody s velkou vášní vytváří keše a každoročně pořádá dva eventy s názvem Maker Madness. Přečtěte si více o Jodyině fascinujícím způsobu, jak se spojit se svou komunitou a zvýšit úroveň hry pomocí nových kreativních keší!

Co děláš? Jak jsi se dozvěděla o geocachingu?

Žiji v severní Minnesotě a pracuji jako vedoucí kanceláře v dřevařském závodě. Jsem také geořidička svého týmu a mám dva syny a tři vnučky.

O geocachingu mi v roce 2005 řekl manželův kamarád, v roce 2006 jsme našli první tři kešky, ale manžela to moc nezaujalo. Pak jsem se v roce 2009 rozhodla, že chci znovu zkusit jít na keše, a tak jsem si koupila vlastní GPSku a začala chodit sama!

Co je Maker Madness event?

Je to event, který má podnítit geokačery k zakládání keší, které nejsou jen lahvičkami od prášků nebo sklenicemi od burákového másla. Nemusí se jednat o hlavolamy; mohou to být prostě jen keše, které nálezci vykouzlí úsměv na tváři, až je najde. Hlasujeme o nejbarevnější, nejkreativnější, nejinteraktivnější, nejméně proměněnou atd.; někdy až těsně do eventu nevím, o čem budou hlasovat, takže nikdo nemůže vytvořit keš, která by odpovídala konkrétní kategorii.

Co tě inspirovalo k tomu, abys začala pořádat Maker Madness?

V roce 2014 nechala centrála Geocaching HQ geokačery vytvořit a pořádat “Maker Madness Event”. V mém rodném městě jsme ho uspořádali jako dvoudílný event. Na první event jste přinesli něco, co jste doufali, že někdo jiný promění v keš. Tyto předměty se vyměnily a kačeři měli týden na to, aby vytvořili keš a přinesli ji na další event. V roce 2016 jsem se rozhodla, že budu v myšlence zakládání kreativních keší pokračovat. Kačeři tak nyní mají na vytvoření své keše přibližně čtyři týdny.

Co máš na eventech Maker Madness nejraději?

Možnost zjistit, jaké keše lze vytvořit z náhodného objektu. A také to, že vidíme keše v akci předtím, než se dostane do volné přírody (někteří z našich tvůrců keší se také stávají dobrými tvůrci hlavolamových keší).

Jaká je tvá nejoblíbenější vzpomínka na Maker Madness?

Jeden rok, pokud jste si nevyměnili žádný předmět, jste se přesto mohli podílet na vytvoření keše pomocí “dětského” předmětu. Keš byla špinavá plenka. Vtipná část přišla, když někteří z nás v létě při při hledání noční keše našli plenu. Nikdo se jí nechtěl dotknout, a když se do ní nakonec šťouchlo klackem, ukázalo se, že je to opravdu špinavá plena a ne keš.

Jaký je nejunikátnější předmět, který byl na eventu vyměněn?

Je těžké vybrat jen jeden, ale možná plastové stínidlo zvláštního tvaru, které se proměnilo ve včelí úl, možná hadice od vysavače nebo možná udírna.

Jaké keše vytvořili lidé na eventech Maker Madness?

Tennis anyone? (GC8RAZ8) – od Trycacheus
Head Pin (GC9F7DH) – od pm2’s chauffeur & pm2
PELICAN RAPIDS FIRE DEPARTMENT (GC73MRX) – od onionpond
S’mores (GC9ZYXJ) – od Trycacheus
Last Stop Saloon (GC8RAXK) – od Trycacheus

Co bys poradila geokačerům, kteří chtějí vytvořit svůj první úkryt nebo uspořádat svůj Maker Madness event?

Keše nemusí být složité hlavolamy, většinu z mých jsem našela v garážovém výprodeji. Opravdu jen cokoli, do čeho se vejde petka nebo lékovka, jako je láhev na vodu, soška nevrlého staříka či džbán na vodu naplněný gumovými kachničkami.


Geokačeři jsou tak kreativní a jsou známí tím, že dokáží co nejlépe využít to, co mají! Nikdy nevíte, jaký všední předmět bude inspirací pro další neuvěřitelnou skrýš. Jste připraveni uspořádat svůj event pro tvůrce?