Co je na schovávání keší nejlepší? Pro někoho je to kreativní přístup ke schránce, pro jiného je to o umístění. Většina majitelů keší si však ráda přečte logy “Nalezeno” od kačerů, kteří schránku úspěšně našli. Jedním z nejlepších způsobů, jak zvýšit počet logů “Nalezeno”, je přidat na stránku keše nápovědu. Ale co je dobrá nápověda? Pokud jste hledali nápovědu k vytvoření vodítka ke keši, máme pro vás několik tipů.

Pokud jste se někdy podívali nápovědu jen proto, abyste zjistili, že říká, že není potřeba, víte, že všechny nápovědy nejsou stejné a že to může být frustrující. Pro mnoho kačerů, ale zejména pro začátečníky, mohou nápovědy znamenat rozdíl mezi logem Nalezeno a Nenalezeno (DNF). Nápověda nemusí prozradit přesné umístění schránky, ale měla by být považována za další vodítko v hádance, kde lze keš najít.

Připravte scénu
Při psaní nápovědy si představte vše, co hráč uvidí, jakmile se dostane do vzdálenosti 30 stop/10 metrů od souřadnic. Jaký tip by jim nejvíce pomohl zúžit jejich hledání?
Často to vypadá jako nápověda, která poskytne vizuální “aha” moment na souřadnicích.

Snažte se o rovnováhu
Zvažte nápovědu, která vyvažuje výzvu a zábavu ve srovnání s úkrytem. Je skvělé být tajemný, ale nedělejte nápovědu složitější na pochopení, než samotné dosažení souřadnic. Dokonce byste mohli zvážit, zda hint neudělat srozumitelnější, pokud je samotná keš náročná na dosažení!

Přemýšlejte o své skrýši jako o celku
Možná se rozhodnete přizpůsobit svou nápovědu obtížnosti skrýše. Podobně, pokud je vaše keš na frekventovaném místě nebo se často ztrácí, přidáním jasnější nápovědy můžete zabránit tomu, aby na sebe nálezci při hledání příliš upozorňovali, a tím i na schránku keše.

Vžijte se do jejich situace
Pro zúžení hledání jsou užitečné nápovědy, které uvádějí důležité údaje o tom, jak je keš dostupná a vzdálená od země. Vyhněte se popisům jako “ve výšce očí” a “ve výšce hrudníku”, které nejsou univerzálními měřítky a nesdělují dostatek informací, protože stejně jako keše i kačeři jsou různých tvarů a velikostí.

Věděli jsme, že tu jste noví
Pokud máte keš určenou pro začínající hráče, děti nebo v oblíbené oblasti, můžete zvážit, zda by vaše nápověda neměla být co nejjasnější; noví hráči pocítí vzrušení z nálezu a pomůže jim to naučit se hru!

Vyhodnoťte popis
Účelem nápovědy je poskytnout podrobnosti, které by v popisu keše nebyly, takže se ujistěte, že se nápověda zaměřuje na užitečné informace, které kačer potřebuje buď k vyřešení hádanky, nebo mu pomohou poté, co dorazí na souřadnice.

Přemýšlejte velkoryse
Geocaching je celosvětová hra, takže kačeři mohou přijet odkudkoli na světě, aby našli vaši keš! Zkuste napsat takovou nápovědu, která se nespoléhá na místní znalost (“typický úkryt”) nebo na nalezení jiných keší, které jsou většinou známé ve vaší regionální geocachingové komunitě.

Zvažte přidání spoilerové fotografie
Už máte nápovědu? Přidejte nápovědu fotkou! Fotografie přece vydá za tisíc slov. Může to být fotografie schránky, stromu, vedle kterého je schránka schovaná, nebo výhled od kešky. Úpravou stávající stránky keše můžete přidat jak nápovědu, tak spoilerovou fotografii! Z ovládacího panelu vlastníka keše přejděte do seznamu publikovaných keší a upravte listingy, abyste do galerie keše přidali obrázky. Stačí, když svou fotografii označíte slovem “Spoiler”!

Jaký je váš oblíbený druh nápovědy? Řekněte nám to v komentářích!