Když zrovna nepracuji jako hlavní manažer pro vztahy s veřejností v HQ, je velmi pravděpodobné, že mě najdete, jak někde hledám keše. Můj zážitek z kešování jistě umocní nedávné přidání hranic okresů do geocachingové mapy na webu Geocaching.com a do mapy Trails (funkce pro prémiové členy) v aplikaci Geocaching®. Hranice okresů vycházejí z dat OpenStreetMap. Díky této funkci je mnohem pohodlnější určit, ve kterém okrese se keš nachází.

Když jsem s geocachingem začínal, setkával jsem se s lidmi, jejichž cíle zněly naprosto šíleně. Nejbláznivějším cílem bylo najít kešku v každém okrese našeho státu. Žil jsem v Kansasu, který má 105 okresů. Nikdy jsem se nesetkal s nikým, kdo by navštívil všechny okresy, takže bylo těžké uvěřit, že existují lidé, kteří našli kešky ve všech z nich.

Přesuňme se do současnosti a cíle podle okresů se už nezdají tak bláznivé. Nakonec jsem našel keš v každém kansaském okrese. Stejně jako ve Washingtonu, Oregonu, Idahu, Arizoně, Utahu a Delaware! Kalifornii jsem dokončil, ale před několika lety Project-GC upravil hranice okresů na svých mapách a teď mi jeden okres chybí. Nové Mexiko a Texas jsou další na mém seznamu.

Oblíbil jsem si kešování po okresech, protože jsem poznal mnohem širší okruh lidí a míst v různých státech. Je zábavné najít v daném státě alespoň jednu keš, ale nalezení keše ve všech okresech daného státu vede k úžasně hlubokému poznání toho, čím je daný stát výjimečný.

Dříve jsem se při plánování okresních keší spoléhal téměř výhradně na Project-GC, který je i nadále neocenitelným nástrojem. Pokud je skript Project-GC nainstalován ve webovém prohlížeči, mohou být informace o kraji viditelné na stránkách keše. To je skvělé, když sedíte u počítače. Pokud se však vydáte na cesty, je velmi užitečné, že si nyní můžete v aplikaci Geocaching® prohlédnout mapu tras a zjistit, kde se kešky nacházejí ve vztahu k hranicím okresů. Hranice okresů jsou k dispozici také na vyhledávací mapě Geocaching.com (styl mapy: Geocaching) a na prohlížecí mapě (styl mapy: Geocaching).

K dispozici jsou také nástroje od jiných autorizovaných vývojářů Geocachingu, které jsou velmi užitečné pro plánování kešování podle okresů.

Jste ctižádostivý kačer podle okresů (nebo jejich ekvivalentu ve vaší zemi)? Podělte se v komentářích o své cíle a plánovací taktiky. Možná mě i ostatní cachery inspirujete k ještě většímu dobrodružství!


V ČR jsou tímto ekvivalentem právě kraje - více se k tomuto "problému" věnuje článek Okresy na mapě! Akorát že vůbec. od KRON Family