Ve světě mega- a giga-eventů to začíná vřít. Právě o uplynulém víkendu se v arizonské Yumě konal první megaevent roku 2023, kterého se zúčastnilo více než 350 účastníků. Mega- a giga-eventy jsou setkání stovek nebo tisíců (gigaeventy) geokačerů, na kterých se můžete podělit o tipy a příběhy z geocachingu, navázat nová přátelství a zúčastnit se nejrůznějších zábavných akcí.

Kačeři na megaeventu projektu Glück Auf 2022. Obrázek od Nils.

Harmonogramy a aktivity těchto setkání se liší událost od události, ale pokud vás geocaching baví, určitě se dobře pobavíte. Příkladem aktivit, které můžete očekávat, jsou setkání s cílem objevit, vložit a vyzvednout trackovací předměty, workshopy, kde se můžete dozvědět něco o vytváření speciálních typů keší, nebo zábava v podobě živé hudby.

Organizátoři těchto eventů věnují mnoho úsilí tomu, aby se staly nezapomenutelnými a příjemnými zážitky, vytvářejí speciální labková dobrodružství a skrývají keše v blízkosti místa konání eventu. Mnoho eventů má také speciální témata. Letos se například konají dva různé megaeventy s vikingskou tématikou v Německu a Norsku, megaevent s astronomickou tématikou v Česku a megaevent s tématikou New Jersey v USA.

Navštivte tento seznam vytvořený Geocaching HQ a podívejte se na všechny nadcházející mega- a giga-eventy. Kterého eventu se zúčastníte?