Březnová rovnodennost představuje okamžik rovnováhy na oběžné dráze Země s téměř stejným množstvím denního světla na celém světě. Symbolizuje přechod, na severní polokouli označuje začátek jara a na jižní polokouli začátek podzimu. Po celém světě se slaví jako čas vzájemného propojení, který nám připomíná naše společné zkušenosti bez ohledu na polokouli. Ať už letos v březnu oslavíte jarní nebo podzimní rovnodennost, naplánujte si, že do oslav rovnodennosti zahrnete i geocaching a získáte tak suvenýr!

Rovnodennost nastává dvakrát ročně, kdy Slunce svítí přímo nad rovníkem. Dochází k ní kvůli sklonu osy Země při jejím oběhu kolem Slunce. Když Země dosáhne určitého bodu na své oběžné dráze, severní ani jižní pól není nakloněn ke Slunci, takže sluneční světlo se rovnoměrně rozprostírá po povrchu Země. Tato nebeská událost nám pomáhá lépe poznat naši planetu a její cestu kolem Slunce!

Geocaching HQ vytvořilo na oslavu březnové rovnodennosti pro kačery suvenýr. K získání tohoto suvenýru musí kačeři v období od 17. do 23. března 2024 najít celkem 3 keše, etapy Adventure Lab® a/nebo se zúčastnit eventu. Pro třetí měsíc v roce jsme vybrali tři kešky!

Jak oslavíte letos v březnu rovnodennost?