Je dobře známo, že geocaching je komunitní hra. Vždyť co by to bylo za hru bez kreativních vlastníků keší a angažovaných kačerů, kteří logují své nálezy?

Dalším důležitým aspektem hry je sbor dobrovolníků z komunity geocachingu, kteří věnují svůj čas, vášeň a talent na podporu celosvětové komunity geocachingu.

 • Revieweři kontrolují a publikují keše, které splňují pravidla geocachingu.
 • Moderátoři řídí a monitorují účast na fórech Geocachingu.
 • Překladatelé překládají geocachingový obsah do jiných jazyků než je angličtina.
 • Revieweři earthkeší využívají své odborné znalosti geologie k posuzování a publikováníearthkeší.

Komunita geocachingu má v současné době téměř 400 dobrovolníků, kteří podporují geokačery a koučují nové hráče – to vše z lásky ke hře. Přestože mnozí dobrovolníci jsou kromě svých dobrovolnických povinností aktivní i jako hráči, stále existuje velká část jejich komunity, která ještě neměla příležitost se s nimi seznámit.

Zde je stručné představení dobrovolníků, které jste mohli vidět ve vaší komunitě!

1. Todd – HwangMaeYun

 • Umístění: Jižní Korea
 • Reviewer a překladatel od: 2023
 • Za uživatelským jménem: “Jsem HwangMaeYun (hwang-mej-jun). Hwang znamená král nebo císař, Mae (květen) je měsíc, kdy jsem začal pracovat jako reviewer, a Yun je příjmení mé ženy. Byl to můj způsob, jak poděkovat Koreji za vše, co mi na mé cestě dala, poděkovat geocachingu a připomenout si datum, kdy jsem tuto část svého geoživota začal, a poděkovat své rodině, že mě v tom všem podporovala. MaeYun v korejštině znamená také pikantní, takže součástí mého osobního taťkovského vtipu je, že se překládá jako “pikantní král”.”
 • Zábavná fakta: Todd je umělec, který již 15 let vyučuje v Koreji angličtinu! Když zrovna významně nepřispívá ke geocachingu (například pomáhá vytvářet korejský šumný les – sérii keší všech D/T kombinací – a první podvodní skrýš), tiskne 3D schránky nebo se věnuje Hvězdným válkám a Stopařovu průvodci po Galaxii.
 • Proč se přihlásil jako dobrovolník: “Rozhodl jsem se přijmout roli reviewera kvůli lásce, kterou k této hře chovám. Geocaching mi ukázal části Koreje, které bych možná nikdy neviděl, kdyby nebylo těch náhodných zelených bodů na mapě, ke kterým jsem se prostě “musel” dostat! Byla to také moje šance vrátit se ke hře, která mi přinesla mnoho radosti… setkání s úžasnými lidmi z celého světa, kteří sdílejí stejný smysl pro dobrodružství jako já, a díky tomu vzniklo několik celoživotních přátelství. Být emigrantem v cizí zemi přináší své výzvy a lidé, které jsem při kešování potkal, zůstali úžasnou konstantou mého zdejšího života. Byla to úžasná cesta a já se moc těším na všechno, co mi tento život ještě přinese!”

2. Zuzana (saphira.sg)

 • Překládá do: češtiny
 • Překládá od: 2022
 • Za jazykem: Kromě češtiny mluví Zuzana také anglicky a německy, rozumí slovensky a rusky a v současné době se učí hebrejsky. To je hodně jazyků, ale to není všechno!
 • Jak sama říká: “Pokaždé, když cestuji, snažím se naučit alespoň několik slovíček a základních frází ze země, do které cestuji.” Nesbírá jen kešky – sbírá i jazyky!
 • Zábavná fakta: Zuzana miluje draky, jak už asi tušíte z jejího uživatelského jména!
  Má dokonce sbírku geocoinů s dračí tematikou a ráda hledá všechny keše s dračí tematikou, na které narazí. Když zrovna nehledá kešky nebo se nekochá svou oblíbenou ohnivou bytostí, ráda čte, cestuje a plete speciální islandské svetry zvané lopapeysa.
 • Proč je dobrovolnicí: “Jsem dobrovolnou překladatelkou, protože chci, aby si každý kačer mohl přečíst zpravodaj a příspěvky na blogu, které jsou plné vzrušujících novinek a zajímavých článků.”

3. Nana – HellasReviewer

 • Umístění: Řecko
 • Reviewer od: 2022
 • Za uživatelským jménem: “Jsem HellasReviewer. Je to jméno, které přesně říká, kdo jsem a co dělám. Hellas je řecký název pro Řecko, takže já jsem reviewer pro Řecko.
  Vtipné na tom je, že člověk z toho nepochopí, jestli jsem muž, nebo žena. Moc mě baví, že všichni kačeři, kteří mě neznají, si myslí, že jsem muž!”
 • Zábavná fakta: Nana je vášnivou turistkou a je členkou místního horolezeckého klubu! Ačkoli si z ní její kolegové utahují, že neustále mluví o geocachingu, používá keše jako orientační body na svých cestách.  Podle ní je “geocaching nejlepším turistickým průvodcem na cestách”. Stejně jako mnoho jiných kačerů i ona vidí své okolí jako potenciální místo pro úkryt kešek – s tím se můžeme ztotožnit!
 • Proč je dobrovolnicí: “Dobrovolnicí jsem se stala, protože mi to navrhl Greatland Reviewer. Jsem jeho fanoušek, nemohla jsem odmítnout. Vycvičil mě a když jsem slyšela o jeho životě na Aljašce, to ze mě udělalo ještě většího fanouška. Navíc jsem odešla do učitelského důchodu, mám spoustu času, jsem vytrvalá, umím anglicky a mnoho kačerů po celém Řecku jsou moji přátelé. Zdá se, že vesmír byl pozitivně naladěn na to, abych se stala reviewerem.”

Dobrovolníků je mnoho, a i když bychom vám rádi představili všechny, mohlo by to chvíli trvat! Sledujte další příspěvky, ve kterých se můžete setkat s místním dobrovolníkem, a podívejte se na naše minulé příspěvky o dobrovolnictví.