Zde se věnujeme pěti atributům, které můžete v zimě využít. Příští týden se těšte na letní vydání tohoto článku o jižní polokouli!

1. K dispozici v zimě - Tento atribut jsme samozřejmě museli uvést jako první! Pokud žijete v zasněženém podnebí, měl by být tento atribut součástí všech vašich vyhledávání v zimním období. Filtrování podle atributu "available in winter" vám pomůže identifikovat geocache, které byly určeny speciálně pro zimní kešování.

2. Krátká nebo středně dlouhá túra - Pěší turistika ve sněhu nebo na sněžnicích je mnohem časově náročnější než pěší turistika. Nezapomeňte to zohlednit ve svých plánech a zvažte vyhledávání podle atributů vzdálenosti. Od "méně než 1 km" až po "1 km-10 km", najděte si tu správnou vzdálenost pro vás. Nezapomeňte si také přečíst podrobnosti o geocache, kde najdete důležité informace o tom, co můžete očekávat, jakmile se vydáte na trasu.

3. Trvá méně než jednu hodinu - Podobně jako u atributů vzdálenosti existuje také časový atribut "trvá méně než jednu hodinu". To je docela užitečné, pokud jste v časové tísni, udržujete sérii nebo pokud jsou teploty nízké. Nezapomeňte praktikovat zodpovědné kešování a vždy někomu sdělte, kam jdete a v kolik hodin má očekávat, že se mu poté ozvete.

4. Malebný výhled v okolí - Atribut, který se skvěle hodí pro každé roční období, "malebný výhled v okolí" obvykle nezklame. Rádi tento atribut používáme v zimě, protože ty malebné letní výhledy jsou občas ještě rozlehlejší, jakmile stromy shodí listí.

5. Doporučujeme v noci -  Kratší doba denního světla v zimě znamená, že žijeme v mnohem větší tmě. Atribut "doporučeno v noci" může být v tomto ročním období užitečný, když světla začíná ubývat tak brzy. Pokud kešujete v noci, nezapomeňte si přibalit baterku a teplé oblečení!

Jste připraveni vyzkoušet atributy? Prémioví členové mohou na mapě v aplikaci Geocaching® vybrat ikonu filtru a rozbalit atributy, podle kterých lze filtrovat. Mohou také prozkoumat více než 70 atributů na webu Geocaching.com! Zjistěte více informací o členství Premium.

Zanecháme vám poslední tip pro zimní geocaching od Moun10Bike: "Nejvíce pomáhá hledat geocache, které byly nalezeny v posledním dni nebo dvou, zejména pokud nedávno sněžilo. To vám napoví, že lidé mají u těchto geokešek úspěch, ať už jsou podmínky na zemi jakékoliv."

Jaké jsou vaše nejlepší tipy a triky pro geocaching v zasněženém období?