O letošním Halloweenu jsme se zaměřili na všechny strašidelné věci. Někteří lidé si v tomto ročním období vyprávějí strašidelné historky o upírech a duchách, ale pro geokačery není nic strašidelnějšího než příběhy o výpravách za geocachingem, které skončily logem “Nenalezeno” (DNF). Běhá vám mráz po zádech, když si vzpomenete na hledání keše a na okamžik, kdy jste museli odejít a přemýšleli jste, kde by ta schránka mohla být, protože jste si byli jistí, že jste ji hledali ve všech možných koutech. Tyto příběhy vás však nemusí pronásledovat navždy! Přečtěte si tipy, jak zaplašit duchy minulých DNF.

1. Přečtěte si předešlé logy
Dobrým prvním krokem, jak změnit DNF na “Nalezeno”, je projít si předchozí logy jiných kačerů, zejména logy těch, kteří keš našli po dlouhém hledání nebo po svém předchozím DNF. Často tam najdete užitečné informace. Někdejší nálezce se například může zmínit o tom, že keš byla ukrytá přímo na očích, nebo že byla důmyslně zamaskovaná.

2. Přiveďte kamaráda
Jak se říká, víc rukou víc práce zmůže. Vezměte s sebou jednoho nebo dva kamarády, abyste se znovu podívali na místo DNFka, a budete mít výhodu jejich nového pohledu a možnost prohledat větší oblast kolem souřadnic úkrytu.

3. Posilněte své geosmysly
Než se vrátíte k DNFku, věnujte nějaký čas hledání dalších keší. Může vám pomoci procvičit se v hledání různých typů keší. Každý nález vás něco naučí a zbystří vaše geosmysly, takže se můžete vrátit s dalšími znalostmi a zkušenostmi, připraveni pomstít se za DNF.

4. Kontaktujte ownera nebo zavolejte příteli
Pokud jste se na místo DNF vrátili a stále máte problémy s nalezením keše, bylo by dobré kontaktovat lidi, kteří mají nejlepší představu o tom, kde by se keš mohla nacházet, tedy majitele keše a geopřátele, kteří keš v minulosti našli. Pošlete ownerovi zprávu s prosbou o další nápovědu nebo se podívejte, zda keš nenašel některý z vašich geopřátel a oslovte je s žádostí o tip či nápovědu.

Pošlete log “Vyžadována pozornost vlastníka keše”
Pokud keš nenajdete, může to být někdy proto, že tam ve skutečnosti není, nebo se vzdálila od svých souřadnic. Pokud keš nenajdete ani při druhé návštěvě, zvažte zveřejnění logu “Vyžadována pozornost vlastníka keše”. To upozorní vlastníka keše, že jeho keš se možná ztratila a že by ji měl zkontrolovat.

Jaké jsou vaše tipy na pomstu za DNF? Podělte se o ně v komentářích níže!