Všichni na palubu! Dobrodružná cesta “A Track Through the City – Trať městem” zavede hráče podél toho, co zbylo ze železniční trati Singapur-Kranji. Železniční trať byla na počátku 20. století důležitou linkou veřejné dopravy, ale ve 30. letech 20. století byla z dopravních a bezpečnostních důvodů zrušena. Vydejte se po trati a objevte skrytou historii na procházce přes čínskou čtvrť do singapurské čtvrti Tanjong Pagar.

Jednotlivé labky vás zavedou k zajímavým památkám skrytým v rušných částech města. Jedním z těchto skrytých klenotů je například labka s názvem “Station 4: A Bridge Over the Plains”. Na tomto místě objevíte park Duxton Plain, který autor labek riskysurv popisuje jako “klidnou oázu zeleně uprostřed rušného města”.

Tento úzký park kopíruje trasu bývalé železniční trati Singapur-Kranji. Při procházce po stezce se můžete seznámit s minulostí Singapuru u svatyně muslimského světce z 18. století a prohlédnout si symbol moderní singapurské současnosti – impozantní 50patrový veřejný bytový projekt Pinnacles. Návštěvníci se mohou vydat na vyhlídku v 50. patře, odkud je úchvatný výhled.

Série má pět na sebe navazujících lokací a je snadno dostupná pěšky. Recenze tohoto dobrodružství zdůrazňují, že odhaluje zajímavé stránky Singapuru, které byste jinak mohli přehlédnout. Jeden z hráčů píše: “Díky těmto labkám si člověk představí, že stará železniční trať musela být docela okouzlující. Teprve teď jsem si všiml těch historických budov, které unikly probíhající zástavbě všude kolem. Děkujeme za zajímavá fakta o lokalitě a pěknou procházku.”

Už jste si stáhli aplikaci Adventure Lab® a nějakou labku dokončili? Sdílejte své nejpamátnější dobrodružství v komentářích a pak jděte najít další!