Promluvili jsme si s reviewerem, Rock Rabbit, abychom se ho zeptali na několik otázek ohledně procesu a na tipy a triky pro nové majitele keší.

Jaké jsou klíčové prvky, které jako reviewer kontrolujete při posuzování geocache pro publikaci?

Především kontroluji, zda jsou dodržovány pokyny. Kontroluju i další věci, ale porušení pokynů je zdaleka nejčastějším důvodem, proč musím stránky keší vracet vlastníkovi k dopracování. Nejlepší věc, kterou můžete udělat pro urychlení revize, je znovu zkontrolovat stránku keše podle pokynů, než ji odešlete k revizi. Pokud něco na vaší keši neodpovídá předpisům, opravte to ještě před odesláním.

Věřte mi, že všichni revieweři chápou, že se vám pokyny zdají dlouhé a zdlouhavé, když jste nadšeni ze své nové keše. Mějte na paměti, že ústředí a celosvětový tým dobrovolných komunitních reviewerů strávili 20 let nad těmito pokyny z nutnosti, aby pomohli chránit životní prostředí a podpořili dobré vztahy se správci pozemků. Pomoc při správě je velkou součástí role reviewera. Chceme publikovat vaši keš a během revize děláme vše pro to, abychom vám pomohli být úspěšnými vlastníky keší ještě dlouho po skončení revize.

 

Jaké jsou podle vás mylné představy skrývačů keší, když procházejí procesem zadávání keší?

Mnoho nových cacherů si myslí, že reviewer jde v rámci procesu revize osobně zkontrolovat vaši keš. Na cestování a návštěvy nových keší při jejich zakládání prostě není dost času. Místo toho se snažíme co nejlépe pracovat s online mapami a nástroji a ptáme se vás na otázky týkající se vaší keše.

Někdy revize začíná velmi rychle, jindy trvá několik dní. Vaši keš zrecenzujeme, jakmile to bude možné. Protože jsme dobrovolníci a revize provádíme ve svém volném čase po placeném zaměstnání a péči o rodinu, nejsme vždy schopni nový listing keše zkontrolovat hned.

Někteří geocacheři se podívají na náš profil reviewera a myslí si, že jsme nezkušení, protože v profilu je uvedeno málo nálezů nebo žádné. Je to proto, že mnozí z nás mají oddělené účty pro hraní hry a pro reviewerství. Všichni jsme našli stovky, tisíce, ne-li desetitisíce keší a mnoho jsme jich ukryli.

Na jaké otázky se nejčastěji ptáte, když owner keše předkládá listing, který by mohl vzbuzovat obavy?

  • Jak je vaše keš ukryta?
  • Jaký kontejner jste použili?
  • Pokud není v blízkosti vašeho domova, jak ji plánujete udržovat?

Jaké jsou nejčastější otázky, na které se vás ptají noví skrývači keší v procesu zadávání?

Mnoho nových skrývačů keší umístí keš, která se na mapě jeví jako dostupná, ale je již obsazena jinou keší. Některá místa nejsou dostupná, protože místo může využívat multikeš nebo mysterka, proto nejčastější dotaz, který dostávám, zní: "Jak mám najít místo, kam schovat keš, když nevím, kde jsou keše se skrytými souřadnicemi?".

Nejsem schopen vám říct, kde tyto schránky jsou, protože by to nebylo fér vůči majitelům keší ani ostatním geocacherům. Všechny mystery keše a multistage keše najdete v okruhu 2 mil, nebo můžete před ukrytím keše předložit keš ke kontrole souřadnic a já vám řeknu, zda je místo v pořádku.

Chcete-li to udělat, odešlete svou keš k reverzu, ale v poznámce pro reviewera uveďte, že keš není připravena k publikaci a chcete pouze zkontrolovat polohu. Já ji zkontroluji a deaktivuji ji, abyste na ní mohli dále pracovat. Pak ji můžeš dokončit nebo použít stránku s keší pro jinou keš, pokud se ti nepovede. Vše lze před publikací upravit.

Jaké jsou nejlepší tipy, které můžete dát začínajícím hledačům keší, když posílají novou keš ke kontrole?

  1. Před odesláním zkontrolujte, zda vaše keš odpovídá pokynům pro skrývání.
  2. Čím dále jste od městských oblastí, tím větší je pravděpodobnost, že najdete volná místa pro ukrytí geocache.
  3. Schovejte co největší schránku, kterou dané místo unese.
  4. Než si vyberete místo pro umístění keše, podívejte se na Wiki na regionální zásady geocachingu, zda tam není geocaching omezen.
  5. Vyberte si několik potenciálních míst, abyste měli další, na která se můžete spolehnout, pokud vaše první volba nebude k dispozici.
  6. Vaše schránka musí být při odesílání ke kontrole ukrytá a připravená k nalezení, protože po jejím zveřejnění se místní geokačeři budou předhánět, kdo ji najde jako první!
  7. Pamatujte na moudrou radu Briansnata: "Když jdete skrýt geocache, myslete na důvod, proč na toto místo přivádíte lidi. Pokud je jediným důvodem geocache, najděte si lepší místo."

Další informace o ukrytí vlastní geocache nebo o dobrovolných reviewerech z řad komunity, kteří pomáhají udržovat naši hru v chodu, najdete v našem centru nápovědy.