Karlusia je zkušená kačerka z polské Varšavy. Karlusia, která za posledních deset let založila téměř 125 kešek, má se zakládáním keší ve své komunitě bohaté zkušenosti. V současné době ji najdete na cestách po světě, kde dokumentuje všechny své geocachingové nálezy prostřednictvím sociálních médií a blogu.

Přečtěte si o této plodné kačerce, včetně jejího geocachingového příběhu, některých jejích oblíbených úkrytech, tipech na dokumentování cest a dalších informacích:

Geocaching HQ: Jaké jsou vaše zkušenosti mimo geocaching?
Ahoj, jmenuji se Monika Karlińska. Pracovala jsem jako finanční analytik ve finančním oddělení ve Varšavě. Nyní však cestuji po celém světě, čtyři roky již cestuji po Asii, Austrálii, Oceánii, Blízkém východě a Evropě. Jsem také bloggerka a před několika měsíci jsem o svém cestování napsala knihu. Najdete mě na sociálních sítích jako Geozakrecona.pl – Geo (geocaching) Crazy (blázen do cestování) Girl – GeoCrazyGirl

Petronas Twin Towers v Malajsii

Geocaching HQ: Jak a kdy ses poprvé dozvěděla o geocachingu?
O geocachingu jsem se dozvěděla od jednoho ze svých mladších přátel. Bylo to před devíti lety. Poté se mi tento nápad zalíbil a začala jsem si geocaching užívat každý den. Nejdřív jsem byla sama, pak s přáteli ve svém městě a pak po celém světě.

Geocaching HQ: která keš tě zaháčkovala?
Vždycky mám radost z každé nalezené keše, ale nejraději mám keše spojené s nějakým dobrodružstvím, jako jsou výlety do vysokých hor, jeskyně nebo velké schránky, do kterých se dá i vejít.

Geocaching HQ: Co tě udržuje při hře?
Ráda cestuji a poznávám nové lidi, takže geocaching se spojuje s mou vášní. Geocaching je jednou z nejlepších motivací k aktivnímu poznávání nových míst, památek a zajímavých příběhů každého města a k poznávání lidí. S keškami se nikdy nenudíte, protože můžete najít tolik skvělých míst. I když své město dobře znáte, kešky popisují příběh, který jste nikdy předtím neslyšeli, a zavedou vás na místa, kde jste nikdy nebyli. Je to výborná aktivita pro mladší i starší lidi. Zbožňuji geocaching!

Na Geocaching Party 2019 – Varšavské legendy.

Geocaching HQ: Co podle tebe dělá kvalitní keš, případně jaký je nejlepší přístup k vytváření keší?
Dobrá keš je samozřejmě vyrobena z vhodného materiálu a ukryta velmi promyšleně. Některé keše jsou přímo na očích, ale není je vidět. Toto jsou pak dokonalé keše. Nejlepším přístupem k vytvoření dobré keše je hlava plná nápadů, které z ničeho vytvoří něco zvláštního.

Geocaching HQ: Máš nějakou oblíbenou z tvých vlastních aktivních ukrytých keší?
Mezi mé nejoblíbenější kešky patří letterbox ukrytý v knihovně Cała Polska czyta dzieciom – Letterbox (GC76JRJ) a moje virtuální keška I ❤ Warsaw – Warszawska Syrenka 🧜‍♀️(GC891Z0), která ukazuje to nejcharakterističtější místo ve Varšavě – varšavskou mořskou pannu – nejkrásnější místo v hlavním městě Polska.

Geocaching na Islandu

Geocaching HQ: Co bys poradila někomu, kdo chce začít zveřejňovat svá geocachingová dobrodružství na sociálních sítích?
Pořiďte několik dobrých fotografií geocachingových míst a zveřejněte je na sociálních sítích spolu s příběhy o tom, jak jste keš našli. Možná budou vaše další geocachingová dobrodružství sledovat lidé z celého světa. Jsem blogerka a svá cestovatelská dobrodružství zveřejňuji na Instagramu a Facebooku. Najdete zde mnoho zajímavostí, skrytých míst a tipů na cestování. Můžete mě sledovat a získat dobré rady k cestování.

Geocaching HQ: Měla jsi někdy nápad, který jsi považovala za nemožný?
Ano, považovala jsem za bláznivé, když jsem slyšela historky o hledání kešek na opuštěných mostech nebo v tunelech, kde se musíte plazit 20 metrů, abyste našli nádhernou krabičku. Ale vždycky je to dobré dobrodružství a příběhů s takovými keškami je mnoho.

Karlusia nachází keš v miniaturní studánce v lese.

Geocaching HQ: Jaká je tvá oblíbená keš, kterou jsi našla?
Našla jsem téměř 10 000 keší a nemám jen jednu oblíbenou. Každá z nich je výjimečná.
Moje oblíbené keše najdete na mém blogu o cestování a geocachingu.


Geocaching by nebyl stejný bez zakladatelů keší a jejich nadšení a kreativity pro tuto hru.
Podělte se s námi o své oblíbené zakladatele keší a řekněte nám, jak svými skrýšemi překračují hranice a proč jsou tak skvělí.