V tomto vydání Adventure Lab® Spotlight vás zveme k objevování finského města Tampere s geokačerem Braijou jako průvodcem na labkách Geocaching Tour in Tampere with Braija. Braiju už možná znáte jako hlavní postavu z GIFF filmu Wintercaching in Finland. Díky Braijově humoru a znalostem nejlepších míst druhého největšího finského města si tyto labky budete chtít přidat na svůj seznam úkolů.

Labkovou sérii tvoří šest lokací po celém městě. Abyste mohli odpovědět na otázky na jednotlivých lokacích, musíte se podívat na videa, v nichž samozřejmě hraje hlavní roli Braija a která jsou uvedena v popisech lokací v aplikaci. Vše začíná na rozhledně Pyynikki, impozantní 75 metrů vysoké věži u malebného jezera Pyhäjärvi. Po zhlédnutí videa a zodpovězení otázky vás možná bude lákat vystoupat po schodech na věž, odkud je nádherný výhled na město, nebo navštívit kavárnu ve věži, která je proslulá svými koblihami.

Cesta po Tampere pokračuje zastávkami u zajímavých a malebných památek, jako je nejstarší finská veřejná sauna, tržiště na břehu jezera Pyhäjärvi a velký tunel původně vytvořený pro přepravu dřeva, který dnes slouží jako veřejné rekreační místo. Labky jsou sekvenční a pokrývají velkou část města, takže si na jejich absolvování vyhraďte alespoň několik hodin. Labky můžete absolvovat i v průběhu několika dní, abyste měli dostatek času na prozkoumání a vychutnání si všeho, co jednotlivé speciální lokace nabízejí.

Už jste si stáhli aplikaci Adventure Lab® a nějakou labku dokončili? Sdílejte své nejpamátnější dobrodružství v komentářích a pak jděte najít další!