Labková série tohoto týdne Muerte en Caesaraugusta vrátí čas až do roku 65 našeho letopočtu a přenese hráče do starověkého Říma. Při průzkumu římských ruin ve španělské Zaragoze se vžijete do role detektiva, který pátrá po informacích o záhadné smrti místního duumvira, což je latinský výraz pro městského úředníka. Tato série je ideální pro všechny, kdo mají rádi hádanky a záhady nebo se rádi nechávají unášet historií starověkých říší.

Sekvenční labky začínají v Teatro de Caesaraugusta. Dnes je to archeologické naleziště, které si mohou návštěvníci prohlédnout, ale v 1. století n. l. to bylo rušné kulturní místo, kam se vešlo až 6 000 lidí. V labkové sérii se jedná o místo, kde bylo nalezeno úředníkovo tělo. Abyste dokončili etapu a postoupili ve vyšetřování dál, musíte najít jistou tajnou větu.

Obrázek od kaob27.

Po prohlídce divadla vás série zavede k pozůstatkům veřejných lázní, římskému říčnímu přístavu a dalším památkám. Díky rozsahu pečlivě zachovaných archeologických nalezišť si snadno představíte, jak asi vypadala procházka touto částí Římské říše.

Obrázek od Bat_Girl.

Místa této procházky po římských ruinách Zaragozy jsou blízko sebe, ale může se stát, že vám absolvování labek zabere více než hodinu nebo dvě. Tvůrce labkové série, Zascandiles, v jejich popisu vysvětluje, že správné zodpovězení otázek ke každé lokaci může zabrat dost času, a říká, že labky jsou vhodné pro hráče, kteří mají s mystery kešemi více zkušeností.

Už jste si stáhli aplikaci Adventure Lab® a nějakou labku dokončili? Sdílejte své nejpamátnější dobrodružství v komentářích a pak jděte najít další!