Prozkoumejte Tasmánii se stezkou Westbury Silhouette Trail, kterou se zabývá reportáž Adventure Lab Spotlight tohoto měsíce. Tato série labek, vytvořená sharnie’s tribe , sleduje stezku veřejných uměleckých děl v městečku Westbury, která odhalují historii místní komunity a přibližují návštěvníkům důležitá místa ve městě, která by jinak mohli minout. Labky vám pomůžou lépe pochopit a vychutnat si kouzlo této australské komunity – od seznámení se slavným hráčem kriketu z Westbury až po objevení zajímavé historie oblíbeného hostince ve městě.

Každá lokace těchto labek přivádí návštěvníky k jiné kovové plastice, která vypráví příběh o historii Westbury. První místo zobrazuje hráče kriketu Clayvela Lindsaye Badcocka. Badcock začal hrát kriket za svůj rodný region Tasmánie a dostal se až na turnaj The Ashes, mezinárodní kriketový turnaj mezi Anglií a Austrálií, který začal na konci 19. století.

Další lokace labkové série vás zavede do hostince Fitzpatrick’s Inn. Hostinec založily tři sestry Fitzpatrickovy v roce 1903 a v jejich vlastnictví zůstal po většinu dvacátého století. Hostinec se stal známým díky osobnostem sester a bujarým večírkům, které zde pořádaly. Přestože sestry Fitzpatrickovy jsou již dávno po smrti, hostinec byl udržován a restaurován, takže hosté a návštěvníci mohou vstoupit dovnitř a vychutnat si stejnou atmosféru, díky níž byl hostinec ve svých počátcích tak důležitou součástí komunity.

Labková série má pět lokací u kovových plastik, které se nacházejí poměrně blízko sebe, a není lineární, takže na otázky lze odpovídat v jakémkoli pořadí, v jakém na jednotlivé lokace dorazíte. Vzhledem ke krátké vzdálenosti mezi jednotlivými zastávkami na trase by její absolvování nemělo trvat déle než 30 minut, pokud ji chcete absolvovat celou najednou. Pokud se chcete dozvědět ještě více o historii Westbury, můžete pokračovat v pátrání po dalších třech plastikách na stezce, které nejsou součástí labek.

Už jste si stáhli aplikaci Adventure Lab® a nějakou labku dokončili? Podělte se o svá nezapomenutelná dobrodružství v komentářích a pak si hned najděte další labku!