Objev přírodní krásy Britské Kolumbie v Kanadě a dechberoucí inženýrské úspěchy během zkoumání přehrad a elektráren na řece Kootenay. Tato Adventure tě zavede k pěti různým přehradám a elektrárnám mezi městy Nelson a Castlegar v Britské Kolumbii. Ať už se chceš podívat na nádherné památky, nebo dozvědět více o tom, jak tekoucí voda poskytuje elektřinu pro miliony domů, tato Adventure tě nezklame.

Prvním místem z této řady Adventure je přehrada Brilliant na místě, kde řeka Kootenay rychle teče severozápadně od svého soutoku s řekou Columbia. Poté, co přijdeš na toto místo, musíš najít informace, které potřebuješ k odpovědi na otázku o turbíně použité při rozšíření přehrady dokončenému v roce 2007. Dozvíš se informace o strojích a poté si budeš moci vychutnat zvuk proudící vody a pohled na šedou skálu a sytě zelené stromy, které se táhnou od řeky.

Ve zbývající části Adventure se musíš vydat na severozápad podél řeky Kootenay. Na každém místě se dozvíš něco o generátorech ve formě vodních kol a přepadových hrázích. Lépe tak porozumíš historii oblasti Kootenay ve 20. století, kdy byly tyto hráze postaveny.

K dokončení této Adventure budeš pravděpodobně potřebovat automobil. Tvůrce Adventure Jabb&Jazz uvádí v popisech užitečné tipy ohledně parkování. Na každém místě je toho hodně k vidění a jsou tam i trasy pro pěší turistiku. Může to tedy být příjemný celodenní výlet.

Už jste si stáhli aplikaci Adventure Lab® a nějakou labku dokončili? Sdílejte své nejpamátnější dobrodružství v komentářích a pak jděte najít další!