Lidé z Geocaching HQ – lackeys – se zúčastňují desítek mega a giga eventů po celém světě, podávají si ruce, sdílejí dobrodružné příběhy a samozřejmě i příběhy o geocachingu! Genevieve (gminer1105) je marketingová manažerka v Geocaching HQ. Nedávno odcestovala do polské Vratislavi, aby se zúčastnila megaeventu Geocaching Party 2023 (GC9YCJW). Zde je shrnutí její cesty.

S názvem jako Geocaching Party 2023 jsem očekávala, že se na tomto megaeventu budu dobře bavit, a po návštěvě eventu a účasti na oslavách mohu říci, že tento megaevent předčil má očekávání. Kvalita, rozmanitost a množství aktivit, které event nabízel, byly dechberoucí. Na své si zde přišel opravdu každý geokačer!

Zábava pro kačery, kteří dorazili do Vratislavi v pátek brzy ráno, začala kajakářským CITO (GCABR3T) na řece Odře a eventem (GCABCT2) v plážovém baru na břehu řeky kačerům na uvítanou.

Obrázek od _Teodor_.

Samotný megaevent se konal v sobotu při nádherném slunečném počasí ve Vratislavi. Tématem letošní akce byla jedna z nejznámějších památek města, Wrocław Krasnale (Vratislavští trpaslíci). Jednou ze známých vratislavských památek jsou četné sochy trpaslíků. Pokud se budete procházet po městě, je pravděpodobné, že na nějaké z těchto roztomilých uměleckých děl narazíte.

Jednou z megaeventových aktivit byla hra “Město trpaslíků”. Kačeři, kteří se do hry zaregistrovali, obdrželi kartičky s 26 různými místy, kde se nacházejí někteří ze známých městských trpaslíků. Na každém místě byl poblíž umístěn kód QR, který po naskenování odhalil část hesla. Kačeři měli dvě hodiny na to, aby našli co nejvíce z 26 trpaslíků a QR kódů a pokusili se vyluštit heslo.

Geokačeři, kteří nehledali trpaslíky, měli na výběr z mnoha dalších aktivit, včetně prezentací Polského geologického institutu, workshopů o zakládání keší, prohlídek města s průvodcem a mnoho dalšího! Mou osobní oblíbenou částí akce byla galerie fotografií z geocachingu.

V neděli se účastníci akce opět sešli v parku u vratislavského hlavního nádraží, aby si popovídali a discoverovali trackovatelné předměty.

Velký dík patří všem organizátorům tohoto megaeventu, kteří se tvrdou prací zasloužili o její úspěch. Byl to nezapomenutelný víkend plný geocachingové zábavy a nových geokamarádů.