Letos na podzim spolupracuje Geocaching HQ s nadací Scan Design Foundation na umístění labek u rozmarných soch trollů po celém Pacifickém severozápadě.

Pro projekt Northwest Troll s tématem „Cesta ptačího krále“ nainstaloval dánský umělec zabývající se životním prostředím Thomas Dambo na šesti místech velké sochy trollů z recyklovaných materiálů.

V severské mytologii a folklóru jsou trollové známí jako vášniví ochránci přírody. Od Oleho Bolla v Portlandu ve státě Oregon přes Piu Peacekeeper na ostrově Bainbridge ve státě Washington až po Jakoba Two Trees v Issaquahu ve státě Washington vyprávějí Severozápadní trollové příběh o ochraně přírody a úctě k zemi a vodním tokům.

Tento ambiciózní veřejný umělecký projekt představuje nadace Scan Design, jejímž posláním je podporovat dánsko-americké vztahy se zaměřením na udržitelnost životního prostředí. Projekt Northwest Troll oslavuje lidský prožitek umění tím, že posiluje spojení kulturního dědictví mezi kmenovými komunitami pobřežních Salishů a skandinávskými tradicemi. Posiluje sdílené hodnoty péče o životní prostředí v oblasti ochrany povodí, obnovy a zachování pobřežních habitatů.

Níže je uveden seznam šesti labkových sérií:

1. Ole Bolle at Nordic Northwest 🇩🇰🇫🇮🇮🇸🇳🇴🇸🇪
Ole Bolle

Foto: Erik Davidson.

2. #NWTrolls – Meet Pia on Bainbridge Island 🏝
Pia the Peacekeeper

Foto: s laskavým svolením Scan Design Foundation.

3. #NWTrolls – Meet Bruun Idun at Lincoln Park 🍂
Bruun Idun

Foto: s laskavým svolením Scan Design Foundation.

4. #NWTrolls – Meet Jakob Two Trees in Issaquah 🌳🌳
Jacob Two Trees

Foto: s laskavým svolením Scan Design Foundation.

5. Vashon Troll: Way of the Bird King 👑
Oscar the Bird King

Foto: s laskavým svolením Scan Design Foundation.

6. #NWTrolls Ballard: Meet Frankie Feetsplinters 🇳🇴
Frankie Feetslpinters

Foto: s laskavým svolením Scan Design Foundation.

Ať už absolvujete jednu sérii nebo všech šest, určitě budete odcházet s novým pocitem úžasu. Další informace o projektu Pacific Northwest Troll najdete na adrese www.nwtrolls.org .